Ženy odstartovaly sezónu

V neděli 18.9.2022 ženy odehrály svá první utkání v nové sezóně. V počtu 9+1 vyjely vstříc ženským celkům ze Svitav a Jablonnému nad Orlicí.

Se začátkem sezóny přišlo několik komplikací, v podobě omluvenek hráček. Bohužel většina z nich jsou stálého charakteru. Zůstalo nás pár statečných, které si chtějí užít florbal a tak vyrážíme vstříc na naše první ligová utkání.

FBK TJ Svitavy vs. FbK Orlicko-Třebovsko 6:5
(1:2, 2:2, 3:1)

Tým Svitav přijel v počtu 15+1, takže jsme očekávaly náročný zápas. Přistoupily jsme k zápasu zodpovědně a aktivně. První třetina skončila v náš prospěch 1:2, kdy se o dva góly postaraly Klára Konečná bez asistence a Lucie Fárníková za asistence Dity Špatenkové. Naše útočné dvě lajny podaly skvělý výkon co se týče získávání míčků a útočných akcí. Obrana se střídala ve třech osobách a chránila naše obranné pásmo nejlíp, jak uměla. Druhá třetina začala ve stejném duchu jako první. Síly začaly trochu docházet ale díky naší bojovnosti jsme tuto třetinu držely vyrovnanou. Na dva góly od svitavských hráček dvakrát odpověděly útočnice Lucie Fárníková ( Dita Špatenková) a centr Klára Konečná (bez asistence). Do třetí třetiny jsme vstupovaly se stavem utkání 3:4 v náš prospěch. Třetí třetinu nás dohnala zažehnaná únava a přispěla i nezodpovědnost obsazování hráček. Celkově byl zápas vyrovnaný a proto by remíza byla určitě na místě, ale bohužel jsme se nedokázaly více prosadit. Z prvního zápasu jsme tedy odešly s prohrou 5:6.

Branky a asistence: 13:34 Klára Konečná, 14:21 Lucie Fárníková (Dita Špatenková), 21:57 Lucie Fárníková (Dita Špatenková), 25:12 Klára Konečná 38:42 Milota Blažková (Veronika Fárníková)

FbK Orlicko-Třebovsko vs. TJ Jablonné nad Orlicí 3:9
(2:2, 0:5, 1:2)

Po 15ti minutové pauze jsme šly odehrát druhý zápas po sobě. Čekaly na nás nové soupeřky v naší soutěži z Jablonného nad Orlicí. První seznamovací třetina byla vyrovnaná. První dva vstřelené góly patřily Lucii Fárníkové (bez asistence) a Lucii Kubištové (Lucii Fárníkové). Už před zápasem nám bylo jasné, že fyzické síly má Jablonné navrch ale naše zkušenosti a bojovnost tento stav částečně kompenzovaly. Ve druhé třetině jsme obdržely 5 gólů, které padly do branky během 9 minut hracího času. Po studené sprše, kdy jsme nezvládly druhou třetinu jsme sebraly poslední síly tento výsledek minimálně dorovnat. Poslední gól OT vstřelila Lucie Fárníková (Dita Špatenková). Bohužel ani tento zápas nedopadl v náš prospěch.

Branky a asistence: 09:24 Lucie Fárníková, 12:49 Lucie Kubištová (Lucie Fárníková), 40:57 Lucie Fárníková (Dita Špatenková)