Související zápasy

FbK Orlicko-Třebovsko
18_20221019_224620.jpg
505_20230127_114643.jpg

Z města pohádky ženy bez jediného bodu

Sobota 21.1.2023 přinesla nevydařený výjezd do Jičína.

FbK Orlicko-Třebovsko vs. HAGA Ladies Pardubice  4:5
(1:1, 1:1, 2:3)

Zápas pro nás začal slibně, kdy před bránou našla Lucie Fárníková druhou Lucii Kubištovou a ta svou střelou bránu neminula. Soupeřkám se však do konce třetiny podařilo vyrovnat. V druhé třetině padlo vyloučení na obou stranách. Početní výhody využily jak Pardubice, tak i my a do poslední třetiny se šlo za stavu 2:2. Další gól přišel do naší brány, což vyústilo v dlouhou debatu s rozhodčími, jak je patrné ze zápisu „Orlicko se hádá, aby gól neplatil, protože jejich hráčka dostala míčkem do obličeje. To ovšem rozhodčí vůbec nezajímá.“ Rozhodčí svůj výrok nezměnili a po 4 vteřinách na to odpověděla Faltová Abigail, která dorazila odraženou střelu. Zajímavostí je, že Abigail znají všichni z brány jako gólmanku, ovšem pro tentokrát oblékla dres a i v poli ji to náramně svěčilo. Vedení zpět se rozhodla vzít opět Lucie Fárníková a to se ji podařilo samostatným únikem. V 39 minutě si vzala HAGA oddechový čas, po kterém následovala jejích standardní situace, kterou se jim podařilo gólově využít. Zápas byl do posledních chvil vyrovnaný a šance navýšit skóre byly z obou stran. Poslední slovo však měly holky z Pardubic. Na to se nám už nepodařilo odpovědět a z hrací plochy jsem odcházely se smolnou prohrou 4:5.

Branky a asistence: 02:42 Kubištová (Fárníková), 28:33 Fárníková (Kubištová), 33:11 Faltová (Fárníková), 34:49 Fárníková

FbK Orlicko-Třebovsko vs. FBK Jičín C 2:10
(0:3, 2:1, 0:6)

V druhém zápase proti domácímu celku jsme začaly s blokováním střel, které přicházely jedna za druhou. Naše obrana a brankářka předváděly neskutečné výkony. Zápis jasně praví „ Golmanka Orlicka předvádí v bráně gymnastiku, rozštěp, provaz. Klobouček dolů.“ Po 8 minutách se však podařilo Jičínu toto vše přelstít a do druhé třetiny si tak vytvořit náskok tří branek. Po přestávce jsme jako první zvedly diváky z tribuny my, gólem na 3:1. Po dlouhé pauze Jičín navýšil svůj stav, na což jsme reagovaly snížením na 4:2. Tuto třetinu jsme vyhrály (2:1) a do konce zápasu jsme v tom rozhodně hodlaly pokračovat. Opak byl pravdou… Zdolat jičínskou bránu se nám nepodařilo a k tomu se mohly domácí radovat z šesti vstřelených gólů. Z města pohádky tak odjíždíme bez jediného bodu.

Branky a asistence: 16:41 Fárníková (Blažková D.), 28:29 Fárníková (Kubištová)

by Lucie Fárníková