so 14. 1. 2023 18:00 @ SH Skalka Česká Třebová, Divize, 17. kolo

Utkání mužů A proti Světlé muselo rozhodnout až prodloužení

Nečekaný vývoj zápasu skončil prodloužením, nakonec se radovali hosté

FbK Orlicko-Třebovsko A vs Sklo Bohemia Světlá n/S  10:11

(2:4, 1:6, 7:0, 0:1)

Muži přivítali na svém hřišti soupeře ze Světlé nad Sázavou. OT chtělo navázat na první vzájemný zápas, který vyhrálo 10:6. Hráči Světlé nad Sázavou ale druhou porážku nedopustili. V sobotním strhujícím utkání zvítězili 11:10 po prodloužení.

Přitom lépe do první třetiny vstoupili svěřenci Jiřího Typla. Za obrovské podpory fanoušků, kterých si cestu na stadion našlo kolem 80, tlačilo soupeře. A vstřelilo také první branku. Tomáš Dryml přihrál Vaňkovi, jenž se rychlou kličkou uvolnil na středu hřiště a zavěsil míček pod horní tyčku. Na dva rychlé góly hostí sice ještě odpověděl Horák, jenže na další dvě trefy už OT do konce první třetiny odpověď nemělo. Světlá nad Sázavou zapsala z devíti střeleckých pokusů čtyři úspěšné a ujala se vedení 4:2.

Ani se po přestávce nestihli vrátit diváci na tribunu, když OT inkasovalo další dva góly. V rozmezí deseti sekund odskočili hosté na rozdíl čtyř branek a vyhnali Hrdličku z brány. Za domácí následně snížil Minář, když se nejrychleji zorientoval před brankovištěm a dorazil pokus Horáka. Ovšem ani Jonáš Marek neudržel hostující střelce, kteří dávali góly z jakékoliv sebemenší šance, na uzdě. Nového brankáře totiž hosté přivítali dalšími čtyřmi trefami. I po čtyřiceti minutách si udrželi padesátiprocentní úspěšnost střelby, protože z jedenácti střel se prosadili šestkrát. 3:10

Jestliže prostřední dějství patřilo hostujícímu týmu, tak poslední část byla plně v režii domácího Orlicko-Třebovska. Domácí nedovolili hostům mnoho aktivity, naopak postupně dotahovali ztrátu. Za OT se trefilo hned pět hráčů, Jan Horák zkompletoval hattrick. Světlé nepomohl ke vzpamatování se ani oddechový čas. Jenže do konce zápasu nedokázali domácí hráči vstřelit rozhodující branku, a tak přišlo na řadu prodloužení. 10:10

V nastaveném čase hrálo aktivněji OT, které se dvě minuty drželo na míčku, ale žádnou šanci si nevypracovalo. Po chybné rozehrávce se ujali míčku hosté, kteří sice protiútok zakončili nepřesně, ale balónek se odrazil z rohu přímo na hokejku dobíhajícího hráče, který už propasoval svoji střelu mezi tyčkou a nohou Marka. Tým ze Světlé nad Sázavou si tak připsal bonusový bod za vítězství po prodloužení a na poslední místo tabulky v Divizi – Skupiny D tak klesla Skuteč.

Branky a asistence: 07:28 Tadeáš Vaněk (Tomáš Dryml), 12:31 Jan Horák (Jan Machatý), 30:47 Petr Minář (Jan Horák), 43:08 Patrik Jurco (Tomáš Langer), 45:04 Petr Minář (David Čížek), 48:40 Dominik Zlesák (David Čížek), 50:01 Jan Horák (Patrik Jurco), 50:09 Matyáš Pinkas (Jan Machatý), 53:59 Patrik Jurco (Jan Horák), 57:36 Dominik Zlesák (Matyáš Pinkas)