18_20221019_224620.jpg
544_20230907_181200.jpg

Účast na turnaji Moravian Cup 2023

Starší žáci, dorostenci a junioři se zúčastnili v termínu 1.-3.9.2023 prestižního turnaje v Olomouci.

Junioři

Juniorský tým se na tento turnaj vydal v poněkud omezeném počtu hráčů, a tak jsme na zápasy doplňovali z řad dorostenců. V základní skupině jsme ztratili body jen s týmem 1. SFK Havířov a to těsně 2:3. Ze skupiny jsme postoupili z druhého místa. V 1.kole Play-off jsme přehráli TJ Slovan Havířov 5:2 a dostali se mezi nejlepších 8 týmů v turnaji. Dalším soupeřem byl FBC ČPP Ostrava. S budoucím vítězem celého turnaje jsme drželi krok až do poloviny druhé půlky, kde jsme doplatili na zbytečné fauly, které soupeř v přesilovkách nekompromisně trestal. Po prohře 6:3 pro nás turnaj skončil.

A co na to trenér? V turnaji jsme měli jen dvě prohry a to s týmy, kteří se spolu utkaly ve finále. Velmi mě těší, že dokážeme hrát vyrovnaný florbal s juniorskými týmy, kteří hrají nejvyšší celostátní soutěž. To mluví za vše. Kluci i v tak malém počtu turnaj odmakali na 100%. 

By Martin Šmíd

Dorostenci

Dorostenci v letošním roce jeli na Moravian cup s několika cíli. Jedním bylo zkusit zápasové tempo v sestavě ročníků 2007 a 2008, poměřit síly s nejlepšími celky a podpořit tým juniorů, který byl letos v menším počtu. K prvnímu utkání kluci nastoupili v pátek odpoledne a soupeř z Trutnova byl na začátek velmi příjemný. Po třech minutách hry a tříbrankovém vedení bylo jasno, kdo bude udávat směr zápasu. Skóre se zastavilo na 12:00 a hráči vyhlíželi sobotní zápasy. Druhý soupeřem ze skupiny byl tým Troopers z Brna, který hráči znali z minulého turnaje. Určitě nám chtěl oplatit porážku z Ostravy, ale po vyrovnaném utkání se celky rozešli smírně 0:0. Závěrečný zápas byl s Uničovem, kterému jsme naopak my chtěli vrátit těsnou prohru z Ostravy. Naše šance byly nedůrazné nebo je zastavila tyč. Soupeř postupně navyšoval rozdíl a nám se nedařilo branku vstřelit. Zápas skončil prohrou 6:0 a naši kluci čekali na poslední zápas skupiny, zda Troopers výrazně porazí Trutnov. To se stalo a to znamenalo třetí místo ve skupině. Nedělní playoff proti FBC Mohelnice byl plný očekávání. Do zápasu jsme nastoupili v tempu. Po 5-ti minutách jsme sice inkasovali, ale poměrně záhy došlo k vyrovnání. Soupeř bohužel následně využil naše zaváhání na ose hřiště a postupně se dostal do vedení 4:1. Náš útok opět trápila koncovka a nastřelené tyče. Stav na konci utkání korigoval při přesilovce Kuba Dušek. Utkání jsme prohráli 2:7 a tím pro nás turnaj skončil.

Hodnocení trenéra: Opět se jednalo o velmi kvalitní turnaj, kde si kluci prověřili dovednosti před novou sezónou. Potvrdili jsme si, že dokážeme hrát s kvalitními soupeři, ale na druhou stranu turnaj odhalil i slabiny, které budeme postupně zlepšovat. Hráči si turnaj užili i díky dalším kategoriím, kterým chodili fandit a podporovali je. Nyní už vyhlížíme první ligová utkání.

By Josef Ludvíček

Starší žáci

Na tento turnaj se systematicky nepřipravujeme, spíše tímto zahajujeme sezónu společnou týmovou akcí, kde se máme možnost utkat s top týmy z Moravy. Kromě kvalitních utkání jsme stihli navštívit Pevnost poznání, obchodní centra, utkání starších kamarádů a bazén. Myslím, že začátek sezóny jsme zahájili velice zdařile, teď jen v nastolené cestě pokračovat a stále se zdokonalovat.

Výsledky:
OT – FBC Přerov 2:1
OT – Gullivers Brno 1:7
OT – Troopers Brno 1:1
OT – FBC Ostrava 3:5
OT – FBC Slavkov 4:0
OT – FBS Olomouc 0:4

Starší žáky reprezentovali: Honza Pohanka, Pavel Šimek, Dominik Boháč, Matěj Šmétka, Láďa Miláček, Jenda Kulhavý, Kuba Krčál, Tonda Kvapil, Petr Plašil, Ondra Trávníček, Víťa Pirkl, Martin Langr, Honza Vaňous a Míra Voleský – děkujeme!!!

By Josef Kvapil