DobruškaOT
5:6(3:4,1:2,1:0)
so 21. 10. 2023 18:00 @ SH Pulická Dobruška, Divize, 7. kolo

Těsné vítězství mužů A v Dobrušce

V sobotu 21.10. vyrazilo naše "Áčko" za nováčkem soutěže z Dobrušky, kde v krásné nové hale vybojovalo 3 body. Fanoušci v Dobrušce viděli zatím nejgólovější zápas v sezóně, když utkání skončilo těsně 5:6 ve prospěch FbK.

FBC Dobruška – FbK Orlicko-Třebovsko 5:6 (3:4, 1:2, 1:0)

Konto zápasu už ve třetí minutě rozčísl Machatý po výběhu podél mantilu krásnou střelou do horního rohu branky. Domácí ovšem záhy odpověděli v přesilové hře, kdy domácí hráč prostřelil všechny včetně Richtera v bráně. Dvě minuty na to se přesnou střelou od mantinelu domácí dostali do vedení. Hra se poté rychle přelévala ze strany na stranu, což vedlo nejprve k vyrovnání, kdy se z rychlého protiútoku se prosadil Jurco. Poto se domácí dopustili tzv. "malé domů" a z nařízené standartní situace využil nepřesně postaveného bloku Horák. Hned po buly přidal další branku do sítě domácích Jedlička a FbK se ujalo dvoubrankového vedení. Domácí se ovšem rychle vzpamatovali a ani ne po minutě korigovali skóre. První třetina už další branky nepřinesla a do kabin se odcházelo za stavu 3:4.Pomalejší start druhé třetiny domácí obratně využili ke srovnání stavu. S tím jakoby "zbraně" utichly a míček se pouze pomalu přeléval ze strany na stranu, kdy obrany obou týmů podpořené skvělými zákroky brankářů nepřipouštěly změnu skóre. Tento trend narušil až Horák šťastnou střelou z poloviny hřiště, která propadla až do branky. O pět minut později navázal Zlesák a svou pohotovostí v brankovištizařídil pro OT vedení 4:6. Závěrečnou část zápasu zahájili lépe domácí, kteří svou aktivitou v napadaní přidělávali vrásky našim obráncům. Naštěstí Richter byl proti změnám ve skóre a všechny soupeřovy pokusy kryl. V průběhu třetiny se muži s nastaveným tempem zápasu zžili a opět začali hrozit. Toto úsilí vyústilo v branku ve 47. minutě, která ovšem nebyla uznána pro postavení našeho hráče v brankovišti. S ubíhajícím časem se domácí vzepřeli k dalšímu tlaku a střídání za střídáním stupňovali tlak na Richterovu branku. Nakonec se v 57. minutě domácí prosadili a snížili na 5:6, kdy se domácí hráč doslova probil skrz všechny a dopravil vyražený míček za Richterovy záda. Poslední vteřiny zápasu strávili domácí v šesti hráčích v útočném pásmu, ale obětavým a zodpovědným výkonem naši hráči srovnání nepřipustili. OT tak získalo důležité 3 body, které sice neznamenají změnu pozice v tabulce, ale představují důležitou vzpruhu a připomenutí toho, že když se plní to co si řekneme tak to nese ovoce.

Branky OT: 3. Jan Machatý (Patrik Jurco), 12. Patrik Jurco (Jan Machatý), 15. Pavel Horák (Aleš Kulhavý), 15. Adam Borovička (Dominik Zlesák), 30. Pavel Horák (Aleš Kulhavý), 35. Dominik Zlesák (Adam Borovička)

Branky FBC Dobruška: 6. Jakub Holeček (Jan Jirák), 8. Aleš Moravec (Richard Benjamin Chaloupka), 15. David Kollert (Jan Flegl), 21. Václav Oubrecht, 57. Jan Jirák (Marek Matějů)