Strži B v Dobrušce

V neděli čekali na naše strže B další 4 soupeři. Jak se klukům dařilo?

FbK Orlicko-Třebovsko B vs. FBŠ Všestary 1:4
(0:3, 1:1)
V prvním zápase proti FBŠ Všestary kluci začali ospale jak už je zvykem u prvního zápasu. V první polovině ani jednou nevystřelili na soupeřovu branku a v půlce zápasu jsme prohrávali 3:0. Ve druhé polovině, která skončila 1:1, už to bylo lepší, ale celý zápas nám Všestary určovali tempo hry.

FbK Orlicko-Třebovsko B vs. FBC Dobruška 4:3
(3:1, 1:2)
Ve druhém zápase opět s týmem FBC Dobruška už kluci působili jistěji, hlavně běhali a tvořili hru. Už po pěti minutách jsme vedli 3:0 a vypadalo to na snadné vítězství. Ve druhé polovině ale kluci polevili a toho soupeř málem využil. Vítězství zachránila až chytře vstřelená branka Matěje Moláčka přímo ze standardky, kdy využil soupeřovo špatné střídání a vedli jsme 4:1. Bohužel se kluci opět nepoučili a naší hru na poloviční výkon soupeř potrestal dvěma góly v poslední minutě na konečných 4:3 pro nás.

IBK Holice vs. FbK Orlicko-Třebovsko B 1:1
(1:0, 0:1)
Třetí zápas jsme sehráli velice aktivně a snažili jsme se. Bohužel jsme v úvodu neproměnili naší přesilovku a hned vzápětí byl za sekání vyloučen Vítek Pirkl, které během 20 vteřin soupeř potrestal brankou. Kluci to nevzdali a hráli stále aktivně a jejich snaha byla odměněna v druhé polovině brankou na konečných 1:1. Zápas to byl velmi vyrovnaný, hra se přelévala nahoru dolů se šancemi na obou stranách.

FbC Hradec Králové C vs. FbK Orlicko-Třebovsko B 0:2
(0:2, 0:0)
Poslední zápas byl od začátku v naší režii a určovali jsme tempo hry. Už po 5 minutách jsme vedli 2:0, ale kluci se hodně trápili s koncovkou, kdy bránu vůbec netrefovali nebo stříleli do brankáře. Na klucích byla ve druhé polovině vidět únava a nikam se nehrnuli a odehráli ji tak, aby udrželi první letošní čisté konto gólmana Adama Koudelného, který se v průběhu dne blýskl několika krásnými zákroky. Výsledek 2:0 jsme udrželi až do konce a mohli jsme herní neděli zakončit oslavou vítězství.

Hodnocení trenéra:Kluci celý den makali a na některých byl vidět velký hlad po míčku, který ale končil snahou bez nahrávky projít celé hřiště a to pak stojí zbytečně hodně sil bez velkého efektu. Jakmile jsme začali hrát jednoduše a týmově, tak to přineslo vytoužené ovoce - góly. Druhé kolo soutěže se nám vydařilo a po dvou výhrách a jedné remíze, jsem na kluky opravdu pyšný.“

Hodnocení kapitána: „Všechny zápasy hodnotím velice kladně. Každopádně se tam vyskytly nějaké chyby, hlavně ty ze kterých jsme dostávali hodně gólů. Do příště musíme zamakat na zastupování pozic spoluhráčů, přesnějších nahrávkách a na zakončení, aby padalo více gólů“, říká hráč Pavel Šimek.“