Související zápasy

Stoprocentní junioři

Po první lize, kde junioři získali pouze 3 body ze 2 zápasů odjeli odhodlaní do Dobrouče s cílem získat plný počet bodů. Soupeři jim byly týmy z Letohradu a Jaroměře. Povedlo se jim získat 6 bodů?

FbK Orlicko-Třebovsko vs. FBC LETOHRAD Orel Orlice 7:5
(4:3, 0:2, 3:0)

První zápas dne a pořádná divočina! Úvod zápasu nám hrubě nevyšel. Střela ihned po buly, a obdržený gól ve vlastní přesilovce znamenal skóre 0:2 v náš neprospěch. Okamžitě jsme se probudili a během necelé minuty stav utkání otočili na 3:2. Poté soupeř vyrovnal, ale vedení nám vrátil přes sirénou Aleš Rozlívka. Do druhé třetiny jsme nastoupili s pokynem pokračovat v předváděné hře. Bohužel jsme začali předržovat míček, a tahat ho až do branky. Soupeř po konci druhé třetiny opět o gól vedl, není se čemu divit, když jsme za celých 15 minut vystřelili pouze 3x na branku soupeře. To jsme museli do třetí třetiny zlepšit…pokyn byl jasný – více se tlačit do zakončení. Třetí třetina pak byla pouze v naší režii. Svědčí o tom i střelecká převaha, kdy jsme na soupeřovu branku vyslali 20! střeleckých pokusů. K obratu zápasu se nejvíce zasloužil dorostenec Matyáš Kvapil, který zaznamenal hattrick. Kromě něho tento úspěch zaznamenal i Aleš Rozlívka, který ho zkompletoval závěrečnou střelou do prázdné branky soupeře.

Branky: 3:16 Šilar (Matoušek), 3:33 Rozlívka (Vaňous), 4:11 Kvapil (Borovička), 11:41 Rozlívka (Vaňous), 35:37 Kvapil (Borovička), 42:33 Kvapil (Ludvíček), 44:50 Rozlívka

FbK Orlicko-Třebovsko vs. TJ Sokol Jaroměř 4:1
(2:0, 1:1, 1:0)

Perfektní výkon! I tak by se dal popsat druhý zápas. První třetinu jsme nad soupeřem doslova dominovali. Nepouštěli ho k žádné větší nebezpečnější střele, a když už hráč prošel až před Jonáše Marka, tak jsme ho nenechali vystřelit anebo střely zblokovali. Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Měli jsme větší dobu zápasu míček na svých florbalkách, a soupeř se dostával pouze do ojedinělých střel. Stav 3:1 po druhé třetině nás však nechával stále na pozoru. V závěru zápasu jsme nedopustili žádné překvapení, a dokráčeli si k vítězství 4:1. Během zápasu se prosadili dva dvougóloví střelci, a to předsezónní posila David Hladký a dorostenec Adam Borovička.

Branky: 5:26 Borovička (Lána), 7:04 Hladký (Kulhavý), 16:59 Hladký (Rozlívka), 44:56 Borovička (Šilar)

Hodnocení trenéra: „Dvě výhry se vždycky počítají, takže z tohoto pohledu jsem spokojený. První zápas jsme byli ještě asi doma v posteli, utekl nám začátek zápasu, a od toho se poté odvíjel celý zápas. Důležité je že jsme se do něj vrátili, a dotáhli ho do vítězného konce. Druhý zápas byl perfektní, kluci přesně plnili pokyny, byli zodpovědní v obraně a nebezpeční v útoku. Koncentrovaným výkonem jsme si dokráčeli v pohodě k vítězství. Jedeme dál!“