Starší žáci B v Holicích

Jak se klukům dařilo v nedalekých Holicích?

IBK Holice vs. FbK Orlicko-Třebovsko B 5:3
(2:0, 3:3)
Kluci nastoupili v prvním zápase za starší žáky proti IBK Holice nejistě a bez sebevědomí. V půlce zápasu jsme prohrávali 4:0. Pro některé to byl první ostrý start na velkém hřišti a hře 5+1. Nakonec se kluci vyhecovali k obratu a během čtyř minut jsme se třemi góly vrátili do zápasu, ale riskantní závěr nám nevyšel a soupeř navýšil skóre na konečných 5:3.

FBC Dobruška vs. FbK Orlicko-Třebovsko B 1:2
(1:1, 0:1)
Ve druhém zápase už kluci působili sebevědoměji a lépe tvořili hru. Ale opět jsme trochu zaspali začátek a inkasovali jsme ve druhé minutě branku. Do hry nás vrátilo špatné střídání soupeře, ale přesilovku jsme nevyužili. Pak už jsme určovali tempo hry, ale nedařila se nám koncovka. Nakonec ve vyhroceném závěru jsme dokázali vstřelit vítěznou branku a důslednou obranou hrou jsme už nedovolili soupeři ani při „power play“ skórovat.

FbK Orlicko-Třebovsko B vs. Orel Rtyně v Podkrkonoší 1:5
(1:2, 0:3)
Začátek třetího zápasu byl ve stejném spacím tempu jako první dva zápasy a už po půl minutě jsme prohrávali. Většina zápasu se hrála na naší polovině a soupeř nás přehrával. Kluci se soustředili na kvalitní obranu a rychlé brejky, ale nedařila se nám koncovka a to soupeř potrestal pěti góly.

FbK Orlicko-Třebovsko B - TJ Sokol Jaroměř 2:1
(1:0, 1:1)
Poslední zápas byl velmi vyrovnaný a běhavý, hrálo se nahoru dolů. V tomto zápase nás podržel brankář důležitými zákroky. Kluci naštěstí zapomněli na předchozí zápas a poučili se z chyb. Sice nás ale opět trápila koncovka a neproměňování gólových šancí, ale nakonec se štěstí přiklonilo na naši stranu a ve vyrovnaném duelu jsme dvě minuty před koncem vstřelili vítěznou branku. Konec se nám podařil opět ubránit i proti šesti protihráčům v poli a mohli jsme zakončit oslavou vítězství.

Hodnocení trenéra: „Bylo vidět, že většina kluků do teď hrála na malém hřišti systém hry 3+1 a chybí nám zkušenosti na velkém hřišti při hře 5+1. To ale v průběhu sezóny napravíme, kluci se postupně otrkají a naberou sebevědomí. Důležité je, že to kluci odmakali od začátku do konce. Je fajn, že i v případě absence nám vypomůžou mladší žáci a nezalekli se ani o dvě hlavy větších soupeřů.“

Hodnocení brankáře: „Po dvou výhrách a dvou prohrách hodnotím zápasy velmi dobře. Do příště musíme ještě zlepšit druhou obranu. Taky musíme zapracovat na koncovce obou útoků a dávat více gólů.“