Související zápasy

První výjezd dorostenců A

V sobotu 23.9.2023 se dorostenci poprvé v rámci 1.ligy vydali do hlavního města na druhou polovinu turnaje. Čekali na ně dva soupeři, kteří pomýšleli na potup a bylo jasné, že půjde o kvalitní zápasy.

FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO x OLYMP FLORBAL 6:5 p.n.

Nervózní začátek, který okořenili protihráči neustálým komentováním akcí a diskuzemi s rozhodčími, se povedl. Kluci šli do vedení, a to drželi prakticky po celý zápas. Pokaždé se nám podařilo vstřelit branku a soupeři lehce odskočit. Bohužel se zranil hráč Dušek, což znamenalo citelné oslabení. Zápas byl plný osobních soubojů, tvrdé hry, ale kluci to vše zvládali. Hráčům se dařilo dobře bránit předbrankový prostor. Blokování střel byla také jedna z našich ozdob. Škoda závěrečných minut, kde po několika diskutovaných momentech soupeř vyrovnal a šlo se na nájezdy. Zde trio Kvapil, Boušek a Filip vzali zodpovědnost do svých rukou a poslední dva jmenovaní vsítili své nájezdy. Na druhé straně výborný výkon zaznamenal brankář Rozlívka, který nechal proniknout pouze první pokus Olympu. Ostatní smazal. Tak se naši kluci mohli radovat z vítězství na celkovým vítězem naší skupiny. Stálo sice hodně sil, ale bylo zasloužené.

FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO x FINANCE NOVÁK FBK JIČÍN 2:5

Úvod zápasu byl pro naše kluky obtížný, protože své stopy nechal na energii předešlý zápas. Postupně se do zápasu dostávali a hru vyrovnali. Soupeř šel sice do vedení, ale to změnil Kvapil při oslabení, když za asistencí Filipa skóre otočil. Zápas byl vyrovnaný na obě strany a stejně to bylo se šancemi. Soupeři se však podařilo ve druhé třetině postupně stav otočit zpět, a tak nás mohly jen mrzet neproměněné šance, kterých bylo také dost. Ve třetí třetině nás srazil gól na 2:4, kdy kluci před hlášeným oslabením a dotyku přestali hrát a dostali gól. Sice jsme ještě měli pár šancí a mohlo dojít k dalšímu zdramatizování, ale síla a energie byly opravdu na nule. Byl to opět podařený zápas, kde kluci potvrdili zlepšující trend ve hře.

Hodnocení trenéra: Celý turnaj potvrdil smysl tréninků a nastupující trend. Kluci zaslouženě vyhráli zápas s Olympem a pro diváky to mohl být opravdu atraktivní zápas. Z pohledu hry mě těší především dobře zvládnutý prostor před naší brankou, což nás trápilo minulý turnaj. Navíc překvapilo dobré blokování střel. Zkušení hráči z řad 2007 potvrdili, že umí hrát těžké zápasy a nově příchozí 2008 ukázali, že se umí o výsledek také poprat. Je vidět, že každý zápas je hra o něco lepší.