První 3 body pro ženy

V sestavě 9+1 se ženy vydaly na další florbalovou výpravu 15.10., tentokrát do sousedních Svitav. Po hořké prohře s Jičínem si ženy spravily chuť proti týmu Dobruška-Dobré.

FBK Jičín POHODA TEAM B vs. FbK Orlicko-Třebovsko 8:2
(4:0, 0:0, 4:2)

První zápas, který na nás při sobotním ránu čekal, byl proti „šampiónkám“ 2. ligy žen sezóny 2021/2022. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, protože jičínské matadorky mají zkušeností a klidu na rozdávání. První třetina byla opět „poznávací“, protože jsme se poprvé v této sezóně utkaly s hráčky Jičína. Vyrovnaná hra, která se lišila zakončením do brány, kdy Jičín trestal každou naší chybu, což se nám nedařilo. I přes dvě vyloučení našich hráček (15:31 Klára Konečná, 25:22 Daniela Blažková) ve druhé třetině, jsme dokázaly udržet stav z první třetiny. Hned ze začátku třetí třetiny si šla na lavičku odpočinout naše další hráčka (Dana Raisová 32:19) avšak pouze na 15 vteřin, než jsme obdržely pátý gól. Během dalších 5ti minut začala gólová přestřelka z obou stran, ve které se za OT zadařilo kapitánce Ditě Špatenkové a Kláře Konečné. Než jsme se vzpamatovaly, už bylo bohužel pozdě a zazněla siréna ke konci zápasu.

Branky a asistence: 42:33 Dita Špatenková (Lucie Fárníková), 43:55 Klára Konečná (Milota Blažková)

FBC Dobruška-Dobré B vs. FbK Orlicko-Třebovsko 7:8
(2:1, 3:3, 2:4)

Po 15ti minuté pauze následovalo druhé utkání dne, které se pro nás po sérii proher stalo vítězným. Nevěděly jsme co očekávat od soupeře, protože se jednalo o spojení dvou týmu z předešlých sezón. První dvě třetiny nás soupeřky nechaly putovat po hřišti bez jakékoliv kontroly z jejich strany. I přes tuto výhodu, jsme se nedokázaly prosadit a začaly jsme pociťovat zoufalost. Třetí třetinu jsme nechaly protihráčky vstoupit do našeho obraného pásma a dovolily, aby přebraly kontrolu nad hrou. Celkově jsme v poslední třetině začaly cítit větší tlak a zodpovědné bránění nás všech. V čase 42:07 byl stav dorovnán na 7:7. Po sebrání všech sil co jsme v sobě měly, jsme šly na hřiště s odhodláním, že tento zápas je náš. Po dvou minutách se rozhodla Dana Raisová vzít náš osud do svých rukou a navýšit na 7:8. Pokyn pro posledních 41 vteřin zněl jasně - zodpovědně ubránit naši branku a držet kontrolu nad zápasem. Osm vteřin před koncem zápasu se pokusila navýšit skóre i naše útočnice Lucie Fárníková, která měla šanci využít trestného střílení. Konec zápasu končil radostně a my si připisujeme první vydřené 3 body.

Branky a asistence: 04:05 Klára Konečná, 21:24 Milota Blažková (Zuzana Horáčková), 26:22 Milota Blažková (Klára Konečná), 30:44 Klára Konečná (Dana Raisová), 34:16 Klára Konečná, 42:07 Milota Blažková (Daniela Blažková), 44:19 Dana Raisová (Klára Konečná)