Související zápasy

FbK Orlicko-Třebovsko

Poslední úspěšná liga mužského Béčka

Poslední úspěšná liga mužů B se uskutečnila 7.4. ve MSH Litomyšl, odkud si tým odvezl dvě výhry.

FbK Orlicko-Třebovsko B vs. Haga Pardubice B 4:3
(0:1, 2:2, 2:0)

Předposlední zápas sezóny jsme odehráli s pardubickou Hagou, která bojovala o třetí místo v tabulce. Celkově se hrál vyrovnaný zápas. V první třetině jsme obdrželi jeden gól, když naše obrana propadla. Ve druhé třetině soupeř obdržel gól v podání naší posily z mužského „áčka“ Dominika Zlesáka. Branku navíc vstřelila další posila z mužů A -Jan Machatý a rázem šlo OT do vedení. Haga nás nenechala ve vedení příliš dlouho. Ještě ve druhé třetině totiž padly dvě branky i z jejich strany. Do třetí třetiny jsme tedy šli za stavu 2:3. Ve třetí třetině se nám podařila vybojovat přesilová hra, která díky Dominiku Zlesákovi dopadla jak nejlépe mohla. Tímto ale náš zápas neskončil. Pět minut před koncem utkání se do třetice prosadil Dominik Zlesák a pomohl tak našemu týmu k vítězství.

Branky a asistence: 15:57 Dominik Zlesák (Petr Minář), 17:45 Jan Machatý (Jan Šťastný), 36:25 P Dominik Zlesák (Václav Vondráček), 40:03 Dominik Zlesák (Jakub Hlaváček)

Florbal Litomyšl C vs. FbK Orlicko-Třebovsko B 3:8
(0:3, 1:2, 2:3)

Poslední zápas se jednalo o derby. Vstup se nám povedl a po první třetině jsme vedli 3:0. Soupeř v úvodu druhé třetiny hned udeřil gólem, na to odpověděl gólem Jakub Hlaváček. Značně motivovaný Daniel Viščák poslal soupeře na vyhlídkový let přes mantinel a šel si na dvě minuty odpočinout. Naštěstí jsme v oslabení nepropadli a naopak jsme překvapili soupeře gólem. Litomyšl neunesla tlak, který jsme na ně vyvíjeli. V tomto zápase jsme si mohli vyzkoušet celkově 4 přesilové hry, protože se fauly z litomyšlské strany začaly kupit. Bohužel, jsme v nich byli úspěšní pouze jednou. Do budoucna se na přesilové hry musíme více zaměřit, abychom využili této výhody v náš prospěch. Ve třetí třetině už hráči z Litomyšle řešili jen výkon rozhodčích a nesoustředili se na hru. Závěrečný gól vstřelil Václav Vondráček po sprintu přes celé hřiště. Konečné skóre svítilo na časomíře 8:3 pro OT.

Branky a asistence: 01:43 Daniel Viščák, 05:34 Jakub Hlaváček (Jan Machatý), 09:45 Lukáš Broulík (Jan Machatý), 19:18 Jakub Hlaváček (Petr Minář), 21:36 O Jan Machatý, 33:03 Dominik Zlesák (Jan Machatý), 38:01 Jan Machatý (Lubomír Motl), 41:40 Václav Vondráček (Tomáš Tölg)

„Chtěl bych poděkovat klukům z juniorského týmu, kteří nám pomáhali v sezoně doplňovat náš tým a doufám, že i v další sezóně s námi odehrají nějaká utkání. Díky patří i Honzovi Machatému, který s námi odehrál 12 zápasů. Děkuji kluci za super sezónu, a brankářům za pevné nervy.“