Související zápasy

FbK Orlicko-Třebovsko

Poslední liga dorosteneckého béčka

Dorostenecké bečko jelo tentokrát do Rokytnice v Orlických horách, kde poslední kolo pořádali Draci Lanškroun na naši již tradičně známé hale. Měli jsme před sebou dva poslední zápasy, které nám zbývaly odehrát v této sezóně.

FBC Sion - DDM Nová Generace vs. FbK Orlicko-Třebovsko B 3:5
(1:2, 1:1, 1:2)

První zápas nás čekal soupeř ,, z Mechova" FBC Sion Hradečtí lvi - DDM Nová generace. Nám již dobře známý soupeř, se kterým vždy hrajeme vyrovnaný zápasy. Již od začátku jsme byli herně o trochu lepší a šli jsme brzy do vedení, nicméně nás soupeř na počet vyslaných střel na brankáře mírně přestřílel. Po první třetině jsme si drželi těsný jednobrankový náskok 2:1. V druhé třetině padlo na každé straně po jednom gólu a do třetí třetiny se šlo za stavu 3:2 v náš prospěch. Sionu se podařilo ve třetí třetině vyrovnat, ale po florbalové stránce, to bylo vše co předvedl. Nesmyslnými zákroky ze strany „Mechováků“ na naše hráče se dostávali do oslabení. Naše přesilové hry byli pěkné a kombinační. Po jedné přesilové hře náš tlak nepolevil a šli jsme opět do zaslouženého vedení. FBC Sion dvě minuty před koncem odvolal gólmana a zkoušel to v šesti. Nicméně, se nám v čase 44:59 podařilo vstřelit další gól, a zápas tak skončil v náš prospěch 5:3.

Nejproduktivnější hráči ze strany OT v tomto utkání byli Petr Plašil 2+0 a Ladislav Miláček 0+2 bodů.

Branky a asistence: 03:38 Petr Plašil (Tomáš Vaňous), 14:33 Petr Marhold (Ladislav Miláček), 18:18 Jáchym Kubíček (Ladislav Miláček), 40:44 Filip Mareš (Tadeáš Štarha), 44:59 Petr Plašil

FBC TJ Draci Lanškroun - Fbk Orlicko -Třebovsko B 0:6

(0:1, 0:1, 0:4 )

V druhém zápase nás čekal soupeř z Lanškrouna - FBC TJ Draci Lanškroun. S tímto soupeřem jsme se měli utkat poprvé za celou dobu dorosteneckého béčka. Soupeř ovšem nastoupil v omezeném počtu hráčů a ikdyž se snažil co mohl, na naše borce z OT to nestačilo. Podle statistických zápisů, byla první třetina na počet střel vyrovnaná, ale s jedním malým detailem a to tím, že nám se podařilo vstřelit jeden gól a soupeřovi nikoliv. Druhá třetina začala tedy v náš prospěch 1:0. Druhá třetina se odehrávala ve stejném duchu, kdy minutu před koncem této třetiny jsme šli již do dvoubrankového vedení. Ovšem třetí třetina už byla v našem podání o mnoho lepší. Hráli jsme rychlý kombinační florbal. Díky Gargasovi (brankář Štěpán Rozlívka) se svým přehledem a jistotou v brankovišti, a s naší zlepšenou hrou, se již soupeř nemohl s našimi hráči měřit. Během třetí třetiny obdržel soupeř další čtyři góly a tím jsme upravili konečné skóre na 6:0. Gargas si na rozlučku s dorosteneckými zápasy vychytal nulu a my mohli slavit.

Nejproduktivnější hráči ze strany OT v tomto utkání byli Ondřej Plašil 2+1 a Jáchym Kubíček 1+1 bodů a náš největší bojovník Tomáš Vaňous 1+1 bodů.

Branky a asistence:
02:52 Jáchym Kubíček (Matěj Moláček), 29:07 Tomáš Vaňous (Filip Mareš), 30:10 Ondřej Plašil (Tomáš Vaňous), 38:41 Petr Plašil (Ondřej Plašil), 43:31 Ondřej Plašil (Jáchym Kubíček), 43:52 Jan Kulhavý (Pavel Šimek)

Hodnocení trenéra: „Každý dobrý gólman, tvoří polovinu týmu a to se potvrdilo i v těchto zápasech. Díky perfektním a jistým zákrokům Štěpána Rozlívky alias Gargase, jsme v zápase se Sionem, byli v koncovce lepší a zaslouženě vyhráli. V druhém zápase se z naší strany hrál pohodový florbal a jen se čekalo, kdy se soupeř unaví, aby jsme ho mohli přehrát a ,,mohli mu to tam nasypat". Kluci odvedli perfektní práci a za to jim děkuji.“

„Chtěl bych závěrem pochválit a poděkovat celému našemu týmu, nejen za předvedenou hru, ale i za celý přístup během celé sezóny. A to jak při zápasech, tak i při trénincích. V posledním zápase jsme se rozloučili s našimi sedmi dorostenci, kteří  nás již příští rok budou reprezentovat za OT juniorku. Za celé dva roky co jsem s nimi strávil jim velice moc děkuji. DÍKY KLUCI. Dále bych chtěl poděkovat trenérovi Pavlu Šimkovi (díky kolego) a všem co dorosteneckému béčku pomáhali s pořádáním, se zdravovědou atd... a dále také moc velké díky všem, co se podílí na celkovém zázemí a chodu klubu.“

(Foto: Na památku sezóny 2023/2024 dorostenci obdrželi tyto plakety od trenéra Rosti Plašila.)