pá 17. 2. 2023 19:30 @ SH Skalka Česká Třebová, Divize, 8. kolo

Poslední domácí zápas mužů A

Muži se v rámci dohrávky naposledy představili na domácím hřišti

FbK Orlicko-Třebovsko vs TJ Znojmo LAUFEN CZ U23 B 6:7

(3:3, 1:2, 2:2)

Dohrávka osmého kola florbalové divize nabídla atraktivní duel. Orlicko-Třebovsko přivítalo na Skalce v České Třebové tým z dalekého Znojma. Hostům se nakonec dlouhá cesta vyplatila, když o svém vítězství 7:6, a zisku tří bodů, rozhodli minutu před koncem základní hrací doby.

Hosté sice vyhráli úvodní buly, jenže jako první se po několika šancích radovali domácí hráči. V čase 2:29 zamířil Tomáš Martinásek přesně do horního rohu brány a otevřel tak skóre. Končila čtvrtá minuta první třetiny, když se Kapoun prokličkoval z obrany až ke střele a zvýšil vedení na 2:0. OT nepříjemně napadalo soupeře a vytvářelo si další šance, ale hostující brankář si s nimi poradil. To znojemské hráče povzbudilo a postupně se jim podařilo srovnat stav zápasu. Hosté odpověděli také na třetí gól Šilara a určili tak smířlivý stav po úvodní dvacetiminutovce 3:3.

Ve 28. minutě se vedení ujal poprvé v utkání znojemský celek. Orlicko-Třebovsko ale zásluhou Jurca vyrovnalo o necelé dvě minuty později. Hra se stále přelévala ze strany na stranu, diváci tak viděli spoustu šancí, které většinou troskotaly na připravených brankářích. Poslední slovo v prostředním dějství měli hosté. OT po druhé třetině prohrávalo 4:5.

Rovněž třetí zahajovací buly vyhrálo Znojmo. Šance se objevovaly na obou stranách, ale úspěšný byl až pokus Jana Horáka ze 44. minuty. Soupeř však přišel s rychlou odpovědí a opět si vzal vedení do svých rukou. Hrdlička následně předvedl pohotový zákrok, kdy míček doslova vyškrábl z brankové čáry. Domácí sedm minut před koncem dostali možnost přesilové hry, kterou sice nevyužili přímo, ale pokračující tlak přetavil v branku přesnou ranou Kapoun a vyrovnal na 6:6. Jenže minutu před koncem se na ose ocitl volný znojemský hráč, který nedal Hrdličkovi v brance řádnou šanci a zasadil domácímu týmu tvrdý direkt. OT se již ani při risku bez gólmana k vyrovnání nedostalo a s pátým Znojmem prohrálo 6:7.

Branky a asistence: 02:29 Tomáš Martinásek (Jan Machatý), 03:40 Štěpán Kapoun, 17:00 Tadeáš Šilar (Petr Stolín), 29:14 Patrik Jurco (Vojtěch Šmíd), 43:25 Jan Horák (Patrik Jurco), 55:30 Štěpán Kapoun