Související zápas

FbK Orlicko-Třebovsko
ZnojmoOT
9:4(2:0,3:1,4:3)
so 21. 1. 2023 20:00 @ SH TJ Znojmo, Divize, 18. kolo
18_20221019_224620.jpg
506_20230127_113637.jpg

OT nedokázalo využít herní převahu v zisk bodů

Střelecky vyrovnané divizní utkání na hřišti Znojma rozhodla odlišná produktivita obou mužstev.

TJ Znojmo LAUFEN CZ U23 B vs FbK Orlicko-Třebovsko A 9:4

(2:0, 3:1, 4:3)

Průběh zápasu proto neodpovídá konečnému výsledku. Protože zatímco OT vsítilo ze 37 střel pouze čtyři branky, domácí se radovali ze 38 pokusů radovali hned devětkrát. Znojmo tak i přes dvě neproměněná trestná střílení v průběhu zápasu, která skvěle vychytal Hrdlička, ovládlo sobotní duel 9:4.

První třetinu začali mnohem aktivněji florbalisté Orlicko-Třebovska, avšak střelecké pokusy, které překonaly gólmana domácích, končili na brankové konstrukci. Ačkoliv hráči Znojma nepůsobili, že by právě oni měli hájit třetí příčku divize, byli to oni, kdo vstřelil úvodní branku. Rychlý protiútok skončil s přispěním drobné teče jednoho z obránců za zády Hrdličky. Ten lovil míček ze síťky znova za necelé dvě minuty, kdy využilo Znojmo přesilovou hru přesnou střelou do horního rohu branky. Domácí tak šli do šaten s vedením 2:0.

Ve druhé části nejprve domácí neproměnili trestné stříleli, jenže vzápětí vstřelili dva góly, z toho jeden při vlastním oslabení, a odskočili do čtyřbrankového vedení. Následně snížil také ve vlastním oslabení Šmíd. Druhé trestné střílení vychytal Hrdlička. OT však trefovalo jen skvěle blokující znojemské hráče a se zbytkem šancí si poradil domácí brankář. Před koncem druhé dvacetiminutovky zvýšili domácí na 5:1.

Třetí periodu zahájilo přesnou a rychlou kombinací OT. Horák našel střílenou přihrávkou volného Šmída, který se do zcela odkryté branky bez problémů trefil. Jenže domácí přišli s rychlou odpovědí v podobě nahození od půlky, které i s nešťastným přispěním brankáře skončilo v síti. Znojmo se před bránu moc nedostávalo, a tak střílelo z dálky. A postupně odskočilo do vedení 9:2. V závěru už jen upravili stav Horák s Drymlem na konečných 4:9. Orlicko-Třebovsko tak i přes povedený výkon nezískalo ve Znojmě ani bod. Napravit se to pokusí již tuto sobotu na hale v České Třebové proti Vysokému Mýtu.

Branky a asistence: 31:17 Vojtěch Šmíd (Jan Horák), 40:42 Vojtěch Šmíd (Jan Horák), 56:28 Jan Horák (Jan Machatý), 56:36 Tomáš Dryml

by Tadeáš Vaněk