ne 8. 1. 2023 18:00 @ TJ ČKD Blansko, Divize, 16. kolo

Oslabení muži recept na favorita z Blanska nenašli

Skvělý start v Blansku na body nestačil

FbK Orlicko Třebovsko vs. FBK Atlas Blansko 3:8

K prvnímu zápasu nového roku a zároveň prvnímu utkání po vánoční pauze se tým mužů vydal na hřiště vedoucího týmu divize, Atlasu Blansko. Již před zápasem ale tým Orlicko-Třebovska musel počítat ztráty. Kvůli zdravotním potížím odpadla hned šestice hráčů, a tak do Blanska odjela značně omezená sestava jedenácti hráčů. I to v nedělním zápase přispělo k vítězství domácích 8:3.

Začátek zápasu překvapivě vyšel lépe Orlicko-Třebovsku. Patrik Jurco využil dvakrát během úvodních třech minut ospalého vstupu domácích hráčů. OT se tak dostalo do vedení 2:0. Hráče Blansko to ale nerozhodilo, ba naopak. Do poloviny první třetiny srovnali krok a sporným zahráním standartní rozehrávky vyrovnali také skóre. Navíc domácí půl minuty před koncem zakončili úspěšně protiútok a ujali se tím vedení 3:2.

Druhá pasáž se ukázala jako stěžejní. OT se pokusilo hrát více dopředu, jenže vypracované šance neproměnilo. Když už hostující střelci trefili zařízení, tak stál vždy na správném místě brankář. Jediným úspěšným střelcem byl pouze Jurco, který tak zkompletoval hattrick. Na druhou stranu hráči Blanska stříleli branky i z nenápadných šancí. Na většinu nečekaných odrazů byl gólman David Richter krátký. Postupně lovil míček zpoza brankové čáry hned pětkrát. OT po čtyřiceti minutách prohrávalo 3:8.

Třetí třetina už navzdory snaze Orlicko-Třebovska nepřinesla ani mnoho šancí, ani snížení manka. Domácí výběr kontroval průběh hry a hlídal si náskok získaný ve druhé části. OT si tak další body v Divizi – Skupiny D po porážce 3:8 od FbK Atlas Blansko nepřipsalo. Další zápas sehrají muži doma proti Světlé nad Sázavou již 14.1. od 18 hodin.

Branky a asistence: 02:07 Patrik Jurco (Vojtěch Šmíd), 03:26 Patrik Jurco (Jan Horák), 36:05 Patrik Jurco (Vojtěch Šmíd)