Ohlédnutí za akcí 10 dní florbalu 2019

Již po DVANÁCTÉ zaplnil florbal ve dnech 17.5. - 26.5.2019 místní Zimní stadion v České Třebové. A jako každý ročník, tak i tento přinesl řadu novinek a trhal pár rekordů, zejména v počtu přihlášených škol!

Přípravy této akce s názvem 10 dní florbalu vyvrcholily v pátek, kdy se otevřely dveře pro kohokoliv, kdo si chtěl přijít vyzkoušet trénink florbalu. První sobota patřila nejmenším florbalistům v kategorii přípravka a elévové. Pro tyto kategorie se uskutečnil "Dortový turnaj". Jak název může napovědět, tak startovným na tomto turnaji byl jeden dort. Šest družstev přípravky a sedm družstev elévů svedlo boje o první místa v tabulkách. K vidění bylo mnoho krásných florbalových akcí zakončených góly, ale nedůležitější byla dětská radost. Po skončení zápasů si každé družstvo dle umístění vybralo dort, jako výhru a rovnou na ploše se s chutí všichni zakously do dortů.

Neděle patřila tradičnímu turnaji pro příchozí veřejnost, kterého se letos zúčastnilo 14 týmů. Nechyběli tradiční týmy, ale opět se přihlásila i řada nováčků. Nakonec se podařilo zvítězit týmu s názvem "Bejvávalo".

Pondělím dnem odstartovala série turnajů pro základní a střední školy z širokého okolí. Jako první se na hřišti představili žáci z 1.stupně ZŠ. V bojích ve smíšených družstvech prvenství získala ZŠ a MŠ Častolovice. Ještě tento proběhlo přátelské utkání starších žáků s FBC Skuteč. FbK OT ve 3. třetině v čase 14:47 obdrželo rozhodující branku a prohrálo poměrem 5:6.

Dalším bodem akce byl turnaj pro 6. - 7. třídy ZŠ, oproti předchozímu hracímu dni počet přihlášených škol vysoce narostl. V chlapeckém turnaji bojovalo 18 a v dívčím 8 přihlášených škol. Rozpis pro 26 týmů nešel udělat jinak, než že muselo být přidáno další hřiště. Turnaj se tedy odehrával na 4 hřištích! Jak v chlapcích, tak i v dívkách si pohár za první místo odnesla ZŠ Sv. Čecha Choceň. Žáky v odpoledních hodinách vystřídaly rodiny v rámci Rodinného florbalového víceboje. Disciplíny, ve kterých bojovali rodiče se svými dětmi, byly velmi pestré - rychlost střelby, počet přihrávek, dovedností soutěž, rychlostní slalom a florbalový biatlon. První tři místa získala rodina Ludvíčkových, Šmídových a Krčálových.

Středa patřila turnaji 8. - 9. tříd, kterého se zúčastnilo neuvěřitelných 32 školských týmů! Vítězem z dívek se stala ZŠ M. Choceňského Choceň a u chlapců to byla ZŠ Libchavy. Odpoledne se opět odehrálo přátelské utkání, tentokrát dorostenců. Dorostenci OT vyzvali FbŠ Bohemians v čele s Jakubem Buršíkem - mistrem z juniorského mistrovství světa ve florbale 2019, který s sebou přivezl zlatou medaili a trofej.

Posledním turnajem pro školy byl čtvrteční turnaj středních škol. Jedenáct týmů včetně jednoho dívčího svedlo boje, ale vyhrát mohli jenom ti nejlepší - jimi byli chlapci z Gymnázia Česká Třebová. Ještě tento den následoval Turnaj firem, kterého se zúčastnili tradiční firmy jako ORLIMEX CZ, Schaltag CZ, Contipro a SCHOTT CR, ale přivítali jsme i nové firmy jako IMS - Drašnar a Partners, kteří se nakonec stali i vítězem.

V pátek dopoledne se Zimní stadion naplnil dětmi ze školky. Naši členové klubu se na jednotlivých stanovištích starali o neuvěřitelných 80 dětí! Všechny děti plnily jednotlivé úkoly s nadšením a úsměvem, což pro pořadatele byla nejlepší odměna. Nakonec si všechny děti odnesly na krku medaili a něco sladkého na zub. Odpoledne následovaly klubové tréninky.

Druhý víkend jsme v sobotu odstartovali Přátelským utkáním žen, kde se mezi sebou utkaly týmy FBC Skuteč, FBC PEAKSPORT Litomyšl, FbK Svitavy a FbK Orlicko-Třebovsko. Program proběhl od 9:00 do 16:00 a každý tým si odnesl diplom a věcné dary. Některé týmy dokonce i pohár. Ten za první místo zůstal na domácí půdě pro FbK Orlicko-Třebovsko. Během utkání proběhla i soutěž v nájezdech, ve které zvítězily hráčky z FbK Svitavy a odnesly si domů medaile. Večer patřil Půlnočnímu klubovému turnaji, kterého se zúčastnilo 45 současných i bývalých hráčů OT.

Poslední den patřil tréninkům, na kterých se připravovali naši hráči na turnaj NISAOPEN v Liberci.

Po skončení letošního ročníku pomalu začínají přípravy na následují rok. Bude v něčem jiný?

VŠEM ZÚČASTNĚNÝM DĚKUJEME ZA PŘEDVEDENÉ VÝKONY, SPONZORŮM ZA PODPORU A ČLENŮM KLUBU ZA POMOC PŘI POŘÁDÁNÍ! BEZ VÁS VŠECH BY TO NEŠLO! WE ARE ONE TEAM.