so 17. 12. 2022 15:30 @ SH Skalka Česká Třebová, Divize, 15. kolo

Mužům se vydařila odveta proti Mohelnici

Kdo z koho?

FbK Orlicko-Třebovsko A vs. FBC Mohelnice 7:6
(3:2, 1:0, 3:4)

Poslední domácí zápas v tomto roce odehráli muži proti Mohelnici, se kterou při posledním střetnutí prohráli po nájezdech. Vánoční svátky si ale tentokrát zpříjemnili hráči Orlicko-Třebovska, kteří sobotní duel vyhráli 7:6, čímž si upevnili osmé místo v divizní tabulce.

Mužům se tentokrát vydařil vstup do zápasu. Díky herní i střelecké převaze se už po devíti minutách dostali do tříbrankového vedení. Krásnou individuální akcí se blýskl Jan Horák, když se vyhnul dvěma bránícím hráčům a bekhendovou střelou umístil míček přesně pod horní tyč. Následně ale zabrali také hosté, kteří dvěma brankami snížili ještě před přestávkou na 2:3.

Ve vysokém tempu hraná druhá třetina přinesla spoustu šancí, ale branku vidělo 42 přítomných diváků pouze jednu. Za to ale padla po nejhezčí akci zápasu poté, co hráči OT sehráli standartní situaci třemi rychlými přihrávkami až na volného Aleše Rozlívku, který střílel do prázdné brány. Hosty vynuloval skvěle chytající brankář Jonáš Marek. I díky němu vedlo Orlicko-Třebovsko po druhé třetině 4:2.

Gólově nejbohatší třetinu zahájili lépe hosté z Mohelnice. Ti srovnali po šesti minutách poslední části. OT však během jedné minuty opět odskočilo do dvoubrankového vedení, o které se postarali Jurco společně se Šmídem. Mohelnice stupňovala tlak a snažila se o vyrovnání, ale jejich snahu mařil skvělými zákroky Marek. Osm minut před koncem se znovu prosadil Šmíd. Jeho trefa byla nakonec vítězná. Hostující tým již pouze snížil na rozdíl jednoho gólu. Domácí ustáli závěrečný tlak, a tak mohli slavit předvánoční vítězství 7:6.

Branky a asistence: 02:30 Aleš Rozlívka (Jan Machatý), 07:48 Tomáš Novotný, 09:09 Jan Horák, 33:30 Aleš Rozlívka (Jan Machatý), 46:37 Patrik Jurco (Jan Horák), 47:28 Vojtěch Šmíd (Pavel Horák), 52:40 Vojtěch Šmíd (Patrik Jurco)