OrliceOT
9:6(4:3,2:2,3:1)
so 6. 1. 2024 17:00 @ SH ZŠ Rokytnice v O. h., Divize, 16. kolo

Muži si na Letohrad opět nepřišli

Muži si na Letohrad opět nepřišli. Z Rokytnice v Orlických horách se vrátili bez bodu. Program 16. kola florbalové Divize – skupiny D připravil mužům souboj s Letohradem. OT i přes vyrovnaný průběh zápasů prohrálo 6:9, když ztratilo závěrečnou třetinu 1:3. Sobotní zápas tak prodloužil negativní bilanci s tímto soupeřem. Orlicko-Třebovsko zároveň nevyužilo možnosti přiblížit se devátému místu, zaručující jistotu udržení soutěže. Na Dobrušku ztrácí muži pět bodů.

FBC LETOHRAD - Orel Orlice vs. FbK Orlicko-Třebovsko 9:6
(4:3, 2:2, 3:1)

Zápas začaly oba celky velmi aktivně, což se odrazilo i na skóre. Již ve třetí minutě dostalo OT možnost přesilové hry. Jakub Šmíd z levého rohu vybídl ke střele Štěpána Kapouna, a ten v čase 3:12 propálil několik hráčů před ním, čímž odpověděl na úvodní branku domácích. Z vyrovnání se ale naši hráči radovali necelé dvě minuty. Následná hra 4 na 4 vyhovovala více letohradským, kteří odskočili na rozdíl dvou branek. Jenže, svěřenci Martina Šmída se mohli opřít o přesilovky. Poprvé svěřenci snížili skóre v čase 17:28 z před-brankového prostoru, po druhé asistenci Jakuba Šmída na Tomáše Martináska. Další hru v početní převaze později využil o necelou minutu Matyáš Holub, který coby obránce dorazil míček před brankou. Jenže vyrovnaný stav měl opět krátkého trvání. 54 vteřin před první sirénou využili přesilovou hru také domácí.

Bleskový nástup ÓTéčka do druhé periody zahájil gólem Adam Borovička. Jeho střela se odrazila a přehoupla přes gólmana až do branky. Svižnou pasáž utkání uzavřel svojí druhou trefou Štěpán Kapoun. Povedeným sólem si doběhl pro snížení stavu na 5:6.

Poslední „dvacetiminutovka“ přinesla střídání brankářů po dalším rychlém gólu Letohradu. Do brankoviště OT se dostal Jan Štěpánek. Ani on ale nepomohl nastartovat obrat. Za Orlicko-Třebovsko již pouze korigoval skóre druhou brankou Matyáš Holub. OT nakonec prohrálo s Letohradem 6:9.

Zaváhání se muži pokusí napravit příští sobotu v zápase s Dobruškou v České Třebové. Přijďte nás podpořit na domácí utkání 13.1.2024 od 18:00 na SH Skalka Česká Třebová.