Světlá n/SOT
6:10(3:4,1:2,2:4)
so 22. 10. 2022 19:00 @ SH Světlá nad Sázavou, Divize, 7. kolo

Muži si dojeli pro tři body

Muže před dalším zápasem čekala daleká cesta až do Světlé nad Sázavou, kde je přivítal předposlední tým tabulky.

Sklo Bohemia Světlá n/S vs. FbK Orlicko-Třebovsko A 6:10
(3:4, 1:2, 2:4)

Sobotní zápas, který začal až v sedm hodin večer, rozhodně neměl být jednoznačný. Domácí tým totiž v posledním utkání porazil FbK TJ Svitavy a v body věřil i tentokrát.

Tomu odpovídala hra v první třetině. Ačkoli se jako první prosadil Pavel Horák, úvodní minuty byli aktivnější domácí, kterým se podařilo skóre otočit. V přesilové hře ale vyrovnal Štěpán Kapoun svojí typickou táhlou střelou. Následně se trefil také Tadeáš Šilar, po povedené kombinaci do prázdné brány. Na jeho trefu však domácí rychle reagovali a stav byl opět nerozhodný. Před odchodem do šaten, využil početní výhodu Tomáš Langer. OT tak po dvaceti minutách vedlo 3:4.

Z kraje druhé periody nevyužil Jan Machatý trestné střílení, i proto nabídla druhá třetina pouze tři góly. Za Orlicko-Třebovsko se znovu nemýlil Tomáš Langer, kterého napodobil Petr Minář. Domácím obývaly síly a začali více faulovat. Střeleckou převahu i nadále drželo OT. (4:6)

Téměř hned po začátku se prosadil Vojtěch Šmíd, jenže vzápětí se radovali také domácí diváci. Hosté následně zásluhou Tomáše Drymla a dvougólového Patrika Jurca definitivně zlomili odhodlání domácích hráčů. Ti si museli frustraci kompenzovat brutálním faulem na Petra Mináře v poslední minutě hrací doby. Faulující hráč si odnesl červenou kartu, ale skóre už nezměnil. OT si tak odvezlo tři body za výhru 10:6.

Branky a asistence: 07:29 Pavel Horák, 13:09 Štěpán Kapoun (Tomáš Langer), 15:30 Tadeáš Šilar (Petr Stolín), 18:21 Tomáš Langer (Vojtěch Šmíd), 29:11 Tomáš Langer (Jan Machatý), 32:00 Petr Minář (Patrik Jurco), 40:46 Vojtěch Šmíd (Patrik Jurco), 42:56 Tomáš Dryml (Vojtěch Šmíd), 56:51 Patrik Jurco (Vojtěch Šmíd), 58:45 Patrik Jurco