8:9 po prodl.(2:2,3:3,3:3)
so 11. 2. 2023 18:00 @ SH Skalka Česká Třebová, Divize, 21. kolo

Muži se na domácím hřišti představili v retro dresech

Letos slavíme výročí dvaceti let od založení klubu. Pro své fanoušky jsme si tak připravili retro víkend, kdy se týmy , dorostenců, mužů a žen představily ve starých dresech. Fanoušci se však mohou těšit i na další speciální akce, vzpomínkové fotografie nebo rozhovory s bývalými členy klubu.

Na poslední domácí utkání mužů si klub připravil speciální program. Sobotní zápas 21. kola Divize proti Skutči odehráli muži v dresech, v nichž jejich předchůdci hráli před více jak deseti lety. Slavnostní náladu nezkazila ani těsná prohra se Skutčí. Hosté vyhráli po rychlém protiútoku v prodloužení 9:8. Diváci během první přestávky shlédli přátelský zápas mladších žáků OT a Skutče. V té druhé se naopak mohli zúčastnit soutěže o drobné ceny. Po celou dobu zápasu byly vystavené všechny dresy, ve kterých kdy hráči Orlicka-Třebovska hráli.

Vyrovnané utkání od začátku provázely chyby obou týmů v rozehrávce. Jako první z nich těžila Skuteč, když během jedné minuty zaskočila domácí hráče i diváky a ujala se vedení 2:0. Domácí však ještě do konce třetiny zvýšili tlak a ve dvanácté minutě vyrovnali na 2:2 zásluhou Vaňka, který navázal na předchozí zásah Šilara. Ve druhé části se do vedení o tři branky dostalo Orlicko-Třebovsko. Následně ale domácí polevili, možná i kvůli zranění obránce Langera, který utrpěl zásah do obličeje, čehož Skuteč využila a rychle srovnala stav na 5:5. Domácí hráči tak mohli litovat několika neproměněných šancí.

Stejný scénář se opakoval také v poslední třetině, kdy OT vedlo po druhém gólu Hubálka již 8:5, jenže hosté opět srovnali stav a vynutili si prodloužení. V něm rozhodla jedna jediná střela. Při rychlém protiútoku Skutče dva na jednoho sice první střela branku minula, odrazila se ale přímo na hokejku hostujícího útočníka, který už si s dorážkou poradil. Orlicko-Třebovsko tak podlehlo Skutči v nastaveném čase 8:9 a ze speciálního zápasu si tak odneslo pouze jeden bod.