SkutečOT
3:14(0:3,3:2,0:9)
so 19. 11. 2022 19:00 @ Multifunkční MSH Skuteč, Divize, 11. kolo

Muži po dvou porážkách rozstříleli Skuteč

K sobotnímu zápasu Divize – skupiny D vyjeli muži z Orlicko-Třebovska do Skutče, která se krčí na posledním místě.

FbC Skuteč vs. FbK Orlicko-Třebovsko A 3:14
(0:3, 3:2, 0:9)

OT nedalo, až na výpadek ve druhé třetině, soupeři šanci. Díky devíti brankám ve třetí třetině porazili domácí Skuteč 14:3. Hattrickem se blýskl Jurco se Stolínem.

Od úvodních minut aktivnější hráči OT nedovolili soupeři nebezpečněji kombinovat. Góly tak padaly pouze za záda domácího brankáře. Nejprve si na začátku deváté minuty našel odražený míček na středu hřiště Stolín a přesnou ranou do pravého horního rohu brány otevřel skóre. Dvěma úspěšnými pokusy jej napodobil Jurco. OT tak po první třetině vedlo 3:0.

Jenže po příchodu ze šaten přišli na hřiště naprosto rozdílné týmy. Domácí byli od začátku namotivovaní a před přítomnými fanoušky se pokoušeli o vyrovnání. A manko se jim podařilo smazat překvapivě snadno a rychle. Již ve druhé minutě svítilo na tabuli nerozhodné skóre 3:3 po třech brankách Skutče během dvaceti vteřin. Hráči Orlicko-Třebovska se ale i díky vyloučením soupeře vzpamatovali a na konci třetiny opět odskočili do vedení zásluhou Machatého a druhého gólu Stolína.

Ve třetí třetině už diváci sledovali prakticky hru na jednu branku, protože domácím došly síly a na rozjeté OT nestačili. Poměr střel 6:20 jasně dokazuje převahu na hřišti. Orlicko-Třebovsko vstřelilo devět branek během dvaceti minut, respektive osm, protože jeden zásah byl zapsán jako vlastní gól. Kromě Stolína s Jurcem, kteří zkompletovali hattrick se dvakrát radovali také Minář s Kapounem. Po jedné brance zapsali Martinásek s Vaňkem. OT tak ze Skutče odjelo se třemi body za výhru 14:3.

Branky a asistence: 08:05 Petr Stolín, 08:59 Patrik Jurco (Vojtěch Šmíd), 19:10 Patrik Jurco (Vojtěch Šmíd), 36:48 Jan Machatý (Matyáš Holub), 39:19 Petr Stolín (Jan Machatý), 42:04 Petr Stolín (Aleš Rozlívka), 45:11 Patrik Jurco (Jan Horák), 45:34 Tadeáš Vaněk (Pavel Horák), 47:46 Marek Hromádko, 49:47 Petr Minář (Tomáš Langer), 52:11 Tomáš Martinásek (Štěpán Kapoun), 54:01 Štěpán Kapoun (Patrik Jurco), 55:10 Petr Minář (Jan Horák), 59:59 Štěpán Kapoun (Pavel Horák)