OTSvitavy
9:6(0:4,5:1,4:1)
so 26. 11. 2022 14:00 @ SH Skalka Česká Třebová, Divize, 12. kolo

Muži na startu druhé poloviny sezóny za plný počet bodů

Odvety, tedy druhá polovina soutěže přinesla třaskavý zápas v podobě regionálního souboje proti týmu FBK TJ Svitavy.

FbK Orlicko-Třebovsko A vs. FBK TJ Svitavy 9:6
(0:4, 5:1, 4:1)

Svitavy patřily dlouhé roky k hegemonům regionu, disponují obrovsky zkušeným kádrem a velmi dovednými hráči. Rozhodně příslib podívané pro diváky, kterých přišlo podpořit naše muže v počtu 111. „Moc děkujeme za podporu! Klubový ples posunul zápas už na 14:00, a i přesto se hlediště sympaticky zaplnilo. Snad jsme vás výkonem potěšili.“ Zní z kabiny týmu mužů od kapitána Patrika Jurca a všech hráčů.

Vstup do zápasu, ten musím tým zlepšit. Minutu a půl na míčku, dvě střely, ale soupeř byl tím, kdo první skóroval. Na půlce natáhl střelu svitavský hráč a domácí gólman Hrdlička lovil ze své sítě poprvé míček . Podobný scénář, kdy měli domácí borci optickou převahu, ale ztráceli trestuhodně míčky na středu hřišti a soupeř nabídnuté příležitosti nekompromisně trestal. Několik tyček a výborný svitavský gólman, nedovolili domácím skóre korigovat. Nepříjemný pohled na tabuli se stavem 0:4, přesně vypovídal o zkušenostech hostujících týmu.

Druhá třetina a zjednodušená hra domácích, zlepšené zakončení, fyzická převaha a trpělivost ve víře otočení výsledku. Tak vypadal průběh hry! Domácí dokázali svoji převahu tavit do gólů a nejvíc je trápil hostující gólman společně s vlastní nepřesností. „Kdyby frajeři proměnili a zpřesnili finální část, mohlo být už v této třetině hotovo.“ Komentoval Petr John, zraněný hráč a asistent trenéra.

Třetí třetina změnu obrazu nepřinesla, domácí borci svoji převahu využívali a přidávali góly. I přes drobnou korekci v závěru se Svitavy ke zdramatizování zápasu nedostali a nechali body do tabulky domácím borcům.

Branky a asistence: 24:26 Patrik Jurco (Jan Horák), 25:14 Tadeáš Vaněk (Dominik Zlesák), 30:21 Vojtěch Šmíd (Jan Horák), 34:25 Vojtěch Šmíd (Štěpán Kapoun), 39:16 Vojtěch Šmíd (Patrik Jurco), 44:08 Jan Horák (Vojtěch Šmíd), 44:29 Tomáš Langer (Matyáš Holub), 48:52 Štěpán Kapoun (Patrik Jurco), 57:44 Tomáš Dryml (Petr Stolín)

Komentář trenéra: „Začátek těžký, hlavně v hlavě, máme převahu, ale dostáváme góly. Po lehkém (:D) naléhání v kabině trpělivý a koncentrovaný výkon přinesl vyrovnání. Závěr ve velké herní převaze a jen zcela zbytečné emoce kazí tečku zápasu. Dík klukům za odmakaný zápas, trpělivost a energii. Tentokrát zaslouží pochvalu i rozhodcovská dvojce, většinou jsem velmi kritický, protože se současným stavem rozhodně spokojený nejsem, ale tato mladá dvojice tlak ustála a zápas zvládla velmi dobře.“