OTLitomyšl
5:9(2:5,1:2,2:2)
so 1. 10. 2022 18:00 @ SH Skalka Česká Třebová, Divize, 4. kolo

Muži doma opět prohráli, tentokrát nestačili na Litomyšl

Muži odehráli další domácí zápas v České Třebové, tentokrát s týmem z Litomyšle.

FbK Orlicko - Třebovsko A vs. FLORBAL LITOMYŠL 5:9
(2:5, 1:2, 2:2)

Utkání sledovala zatím nejvyšší divácká kulisa v této sezóně, jež v hale vytvořila skvělou atmosféru. Hráči se odvděčili svižnou hrou na obě strany s množstvím šancí i branek. Celkem jich padlo čtrnáct.

První, gólově nejbohatší, třetinu zahájili lépe hosté, kteří se už v páté minutě dostali do vedení. Domácí hráči Orlicko-Třebovska však postupně zásluhou Langera a Kapouna otočili stav zápasu, jenže zanedlouho se o vedení připravili vlastním gólem. Do konce třetiny se radovali už jen hráči Litomyšle. (2:5)

Ve druhé části svěřenci Jiřího Typla, za kterého pro tento zápas zaskočil Petr John, zklidnili a zpřesnili hru. Gól však vstřelil až ve dvacáté osmé minutě Minář. Herně nevýrazné soupeře ale zachránilo dvojité vyloučení, během něhož získali jistotu zpět na své hole. I když David Richter dělal v bráně všechno možné i nemožné, na jednu přesilovkovou střelu nestačil. Navíc tři minuty před koncem druhé části inkasoval ještě jednou, opět při nerovnoměrném počtu hráčů na hřišti. (3:7)

Ačkoliv v poslední třetině byli aktivnější hlavně domácí hráči OT, gól vstřelili pouze Minář s Vaňkem. Hostující střelci odpověděli také dvěma brankami, skóre se tudíž prakticky nezměnilo. Litomyšl svůj náskok dobře bránila. Ze sobotního duelu si tak všechny body odvezla družina z Litomyšle. (5:9)