MohelniceOT
6:5 sam. náj.(0:2,2:0,3:3)
ne 9. 10. 2022 18:00 @ MSH Mlýnská Mohelnice, Divize, 5. kolo

Muži A v Mohelnici sahali po třech bodech

Pět minut dělilo muže od zisku plného počtu bodů v nedělním utkání proti silnému soupeři z Mohelnice. Nepovedená koncovka zápasu proti FBC jim však stačila pouze na jediný bod.

FBC Mohelnice vs. FbK Orlicko-Třebovsko A 6:5 pn
(0:2, 2:0, 3:3)

Během úvodních dvaceti minut byli sice aktivnější domácí střelci, góly však padaly pouze do jejich brány. Po ubráněném oslabení se hráči Orlicko-Třebovska dostali do vedení díky šikovnosti Jana Horáka. Necelé čtyři minuty před koncem využil Kapoun přesilovou hru a navýšil vedení na 0:2. Povedenou střelou od mantinelu nedal gólmanovi z Mohelnice šanci. (0:2)

Ve druhé třetině domácí zvyšovali tlak. Svěřencům Jiřího Typla se ale dlouho dařilo blokovat střeli a nepouštět soupeře do nebezpečných šancí. Neprůstřelnost hostujícího Jonáše Marka prolomili domácí hráči FBC až ve dvacáté deváté minutě. O tři minuty později bylo srovnáno po přesné kombinaci do prázdné brány. (2:2)

V závěrečné třetině začali lépe hráči z OT. Na gól Zlesáka navázal po necelé minutě Šmíd a OT opět vedlo o dvě branky. V padesáté první minutě střídali domácí brankáře, kterého přivítal střelou mezi nohy Langer a bylo to 2:5. Domácí ale do konce třetiny zvýšili tlak a postupně se tlačili za vyrovnáním, kterého se dočkali tři minuty před koncem.

V pětiminutovém prodloužení se ani jeden z týmů nedostal do vážnější příležitosti ke skórování a o vítězi tak musely rozhodnout nájezdy. V nich se prosadil jediný střelec z řad domácích hráčů. Mohelnice si tak připsala druhý, bonusový, bod. OT bere bod za prohru po nájezdech. (6:5)

Branky a asistence: 08:39 Jan Horák (Vojtěch Šmíd), 16:49 Štěpán Kapoun (Tomáš Dryml), 42:57 Dominik Zlesák (Matěj Matoušek), 43:27 Vojtěch Šmíd (Jan Horák), 50:37 Tomáš Langer (Tadeáš Vaněk)