Související zápas

FbK Orlicko-Třebovsko
Vysoké MýtoOT
12:5(3:1,5:1,4:3)
so 7. 10. 2023 19:30 @ SH Domova mládeže Vysoké Mýto, Divize, 5. kolo
18_20221019_224620.jpg
555_20231012_135614.jpg

Muži A tahali v Mýtě za kratší provaz

Florbalisté z FTC Vysokého Mýta porazili na domácím hřišti v pátém kole Divize-skupiny D FbK Orlicko-Třebovsko jasně 12:5. Před hlasitou domácí kulisou přerušilo sérii tří porážek v řadě. Díky vítězství za tři body se posunulo na pátou příčku tabulky. Orlicko-Třebosko se naopak propadlo na předposlední pozici. Hůře už je na tom pouze tápající Hradec Králové B.

FbK Orlicko-Třebovsko vs FTC Vysoké Mýto 5:12

Paradoxně nejvíce branek padlo v závěrečné třetině, kdy už bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Čím víc se hostující hráči tlačili za zdramatizováním koncovky, tím více zapomínali na obranu. Tím se otvíral prostor ve středním pásmu hřiště, čehož hbití střelci FTC dokázali využít. Nabídnuté brejky 2 na 1 zpravidla proměňovali střelou do prázdné brány. Několikrát byl sice proti brankář Orlicko-Třebovska David Richter, když rychlým přesunem udržel míček před brankovou čarou. I tak ale lovil čtyřikrát míček ze síťky. Po jednom ze zákroků navíc zůstal ležet na zemi po kontaktu s protihráčem po jednom z mnoha úniků. Očividně otřesený si poté na střídačce vyžádal oledování naražené brady. Zanedlouho se ale vrátil mezi tři tyče. Jeho spoluhráči se prosadili pouze třikrát, a tak je v nevydařeném střetnutí nemohla těšit ani alespoň jedna vyhraná třetina.

„Soupeř byl lepší, byl všude dřív. Vyhrál zaslouženě. Nedokázali jsme reagovat na jeho rychlou hru. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme hodně štěstí do dalších zápasů,“ uznal po zápase kvalitu soupeře trenér Šmíd.

Vojtěch Šmíd sice v první části rychle reagoval na úvodní branku domácího týmu z přesilové hry, když z ostrého úhlu odrazil míček šikovně o obráncovu nohu, a vše nasvědčovalo vyrovnanému průběhu. Jenže Mýto do konce úvodní dvacetiminutovky dokázalo odskočit do vedení 3:1. Nejprve se do samostatného úniku po chybné rozehrávce obránců v čase 9:19 dostal František Kadavý. Na jeho bekhendovou kličku byl Richter krátký. Za minutu se přesně pod horní tyč trefil střelou tahem Martin Fuňk. Následně si v početní výhodě zahráli také hosté. Kontaktní trefu v ní diváci sice neviděli, zato byli svědky několika tvrdých střetů. Rozhodčí však zatím zůstávali klidní a za hrubost nevylučovali. Podle jejich názoru vše v rámci pravidel. Jiný názor zastávali fanoušci na tribunách, kteří se vyžadovali potrestání.

Po skončení přesilovky úřadovali opět domácí. První hattrick utkání zkompletoval Vojtěch Novák, který v čase 28:23 zvyšoval již na 6:1 pro Vysoké Mýto. Hra se nadále přiostřovala, jak se OT snažilo dostat zpět do hry. Nebylo jim to však nic platné. Ačkoliv byl počet střel nerozhodný, když oba týmy zapsaly osm pokusů ve druhé periodě, sto dvacet vteřin před druhou sirénou odskočilo Mýto zásluhou Patrika Raška na 8:2. Zdálo se, že si jsou oba týmy vědomy výsledku dnešního klání a v závěrečné periodě půjde již jenom o to zápas dohrát. Jenže sedm branek nabídlo pro 135 přítomných diváků zajímavou podívanou.

„Dnes jsme konečně prolomili naši střeleckou smůlu. Naše produktivita byla jednoznačně rozhodující. Od začátku zápasu jsme hráli to, co jsme chtěli a neslo to svoje ovoce. Děkujeme soupeřům za zápas a přejeme šťastnou cestu domů,“ komentoval utkání vedoucí Vysokého Mýta Dejdar Aleš, kterého potěšilo, že jeho tým konečně zabral. A navíc před domácími fanoušky, kteří v malé hale tvořili bouřlivou atmosféru.

FbK Orlicko-Třebovsko čeká další blízký soupeř, tentokrát ze sousedního Letohradu. Uktání, jenž se původně mělo hrát v sobotu 14.10., se přesunulo již na páteční večer od 20:00. Ani Letohrad nezastihl úvod sezóny v ideálním rozpoložení. Oproti minulému roku, kdy letohradští pomýšleli na postup, se letos ocitá na druhém konci tabulky, pouhé dva body před FbK.

FTC Vysoké Mýto – FbK Orlicko-Třebovsko 12:5 (3:1, 5:1, 4:3)

Branky: 2. Vojtěch Novák (Lukáš Slabý), 4. Vojtěch Šmíd (Jakub Šmíd), 10. František Kadavý, 11. Martin Fuňk (David Vaňásek), 22. V. Novák (Patrik Rašek), 24. Jiří Unzeitig (Tomáš Belej), 29. V. Novák (Vojtěch Pavlák), 33. Aleš Rozlívka (Tomáš Martinásek), 34. F. Kadavý (J. Unzeitig), 38. P. Rašek (F. Kadavý), 43. A. Rozlívka (Dominik Zlesák), 46. V. Novák (J. Unzeitig), 48. V. Šmíd (Pavel Horák), 50. F. Kadavý (T. Belej), 54. V. Novák (M. Fuňk), 60. Patrik Jurco (P. Horák), 60. Vojtěch Pavlák (Libor Knypl)

by Tadeáš Vaňek