OTVysoké Mýto
6:4(1:2,3:1,2:1)
so 16. 12. 2023 18:00 @ SH Skalka Česká Třebová, Divize, 15. kolo

Muži A prolomili smůlu a na domácí půdě vítězí

Muži na závěr roku zvládli důležité utkání. Sobota 16. prosince se nesla ve florbalovém duchu. Na domácí halu SH Skalka dorazil soupeř z nedalekého Vysokého Mýta. Soupeř přijel s vidinou jednoduchých 3 bodů, ale proti tomu se postavil výběr Martina Šmída. A tak OT po třetinách 1:2, 3:1 a 2:1 poslalo Mýto zpět s prázdnou.

FbK Orlicko-Třebobvsko vs FTC Vysoké Mýto 6:4

Soupeř se v předešlém kole utkal v derby s Litomyšlí. Zápas se konal ve velké atmosféře „Mejtovských Ultras“, kteří také částečně dorazili i na sobotní zápas. Mýto nakonec překonalo protivníky poměrem 6:3. Utkání ohodnotil trenér Aleš Dejdar takto: „Nádherný zápas s nádhernou diváckou kulisou. Oba soupeři se na sebe velmi dobře připravili a hrál se opravdu výborný zápas. Dnes tři body zůstávají zaslouženě doma a patří hlavně našemu šestému hráči, našim neuvěřitelným fanouškům. Děkujeme za podporu a soupeři za skvělý zápas.“ Vysoké Mýto tak protáhlo svoji vítěznou šňůru na 3 utkání.

Mužský A-tým byl ve zcela jiné situaci. Předešlé utkání „o 6 bodů“ v Havlíčkově Brodě se našim mužům zcela nezdařilo. Utkání nakonec skončilo 11:5 pro domácí. Výkon svého týmu trenér Martin Šmíd nekomentoval příliš pozitivně, což byl silný impuls pro přípravu na následující zápas. Tato porážka byla již 4. za sebou, ale muži se na konec roku vyburcovali k dobrému výkonu a rok zakončili vítězně.

První třetina začala vlažně. Oba týmy se v průběhu úvodní části poznávali. Nějaké šance se objevili na obou stranách, ale žádné vážně ohrožující, ač pro domácí, tak hostující branku. Nicméně první branku zaznamenali hosté. V čase 10:39 po domácí ztrátě balónku na středu vyslal Novotný do samostatného úniku Raška, který dosavad dobře chytajícího Štěpánka střelou k levé tyči překonal. Po necelých dvou minutách při skrumáži před brankou domácích napotřetí překonal našeho gólmana Jiří Unzeitig. 2,5 minuty před koncem poslal Adam Borovička do samostatného úniku domácího matadora Tomáše Langera a ten upravil skóre na 1:2 z domácího pohledu. Tato branka domácí nakopla a rázem jich bylo plné hřiště. Bohužel tento lauf vyústil pouze v první domácí oslabení, které se přeneslo do druhé periody.

OT tuto početní nevýhodu zvládlo a již 3 minuty po ní Petr Mynář zblokoval střelu následně si vyměnil balónek s Alešem Kulhavým a nekompromisně zakončil do šibenice Rozlivkovi branky. Stav zůstal srovnaný následujících 7 minut, kdy se na středu hřiště objevil hostující kanonýr Novák, který přetáhl skóre na stranu Mýta. V následujícím průběhu strop v hale zvyšovala atmosféra, kterou tvořili jak domácí, tak hostující fanoušci. To nakoplo domácí hráče. V 34. minutě dokonce hosté faulovali na 2 minuty. Početní výhodu domácí využili. Štěpán Kapoun nádhernou křižnou přihrávkou našel Tomáše Langera, který se před prázdnou klecí nemýlil. Následně bylo OT opět vyloučeno, tentokrát Dominik Zlesák. Toto oslabení opět domácí zvládli a neinkasovali. Vítěznou třetinu završil 11 vteřin před sirénou mladší z bratrů Šmídů Jakub, když si od Jana Machatého převzal přihrávku po mantinelu a vymetl pavučinky v hostující brance. Domácí tak na konci druhé části vedli 4:3.

Avšak začátek třetí třetiny se odehrával v duchu Mýtovského napadání, které přineslo srovnání hostů v 43. minutě, kdy se opět v tlaku před brankou prosadil Novák. Následně tlak hostujících lehce upadl, ale počet jejich šancí se stále zvyšoval. Domácí podržel brankář Štěpánek a hostující útočníci si na něm lámali zuby. Nicméně ani Orlicko-Třebovský nezůstali v tvoření šancí pozadu. Ve 49. minutě se po přihrávce od Tomáše Martináska prosadil domácí stálice Vojtěch Šmíd. Dal tak svému týmu vedení, kterého se už nepustili. Vysoké Mýto přidávalo na tlaku, ale nemohlo se protlačit přes dobře bránící obranu ani případně přes Štěpánka. 2 minuty pro brance Šmída se v kolizi před brankou potkali domácí Štěpánek, Holub a hostující Fuňk. Druhý jmenovaný třetího fauloval, a tak se jelo trestné střílení vůči domácím. K tomu se postavil nikdo jiný než Novák. Avšak ten Štěpánkovu svatyni ani netrefil, takže začali ovace domácích hráčů. Na počátku 53. minuty byl vyloučen domácí Langer. I toto oslabení domácí zvládli. V čase 56:33 výsledek pro OT korigovala dvojice Machatý a Langer, který tak zaznamenal hattrick. Následná hra hostujících v 6 nic přes domácí neprotlačila a zápas tak skončil 6:4 pro Fbk Orlicko-Třebovsko.

V tabulce tato výhra pro domácí zaznamenala odskočení na 4 body od předposledního místa a dotáhli se na Havlíčkův Brod s Dobruškou, na které ztrácí ještě 5 bodů.

Poměr střel utkání: 26 : 34

Hvězda utkání, hosté: Jiří Unzeitig

Hvězda utkání, domácí: Jan Štěpánek

Komentář hostů, Dejdar Aleš: „Naše střelecká nemohoucnost a domácí gólman dnes rozhodli zápas. Díky soupeři za férové utkání, děkujeme našim skvělým fanouškům a všem florbalovým nadšencům přejeme krásné Vánoce a vše nej do Nového roku.“

Komentář domácích, Šmíd Martin: „Dnes jsme si šli jasně za cílem plného bodového zisku. Utkání bylo vyrovnané, ale náš chtíč byl silnější. Pochvala celému týmu, za skvělý výkon. Děkujeme divákům za podporu.