so 30. 9. 2023 18:00 @ SH Skalka Česká Třebová, Divize, 4. kolo

Muži A před domácím publikem zářili

Mužské Áčko porazilo tým z Havlíčkova Brodu vysoko 15:6

FbK Orlicko-Třebovsko vs TJ Sokol H. Brod Erupting Dragons 15:6

Ve čtvrtém kole florbalové divizní soutěže skupiny D se podařilo ukořistit první 3 body. Sobotní utkání s TJ Sokol Havlíčkův Brod Erupting Dragons skončilo 15:6 pro domácí celek. První třetina byla ze strany domácích slabší a ve druhé minutě po zaváhání v obraně inkasovali gól. Zbytek třetiny se hra přelévala ze strany na stranu a oba týmy měly velké šance. V 17. minutě se po akci domácích prosadil Vojtěch Šmíd a skóre srovnal. Do šaten se odcházelo za stavu 1:1.

Do druhé třetiny nastoupilo lépe domácí mužstvo, kdy hned v první minutě zvýšilo skóre na 2:1. Ve 3. minutě jsme byli svědky první přesilové hry pro Orlicko-Třebovsko a přesilovková formace po 40 sekundách vsítila další branku. Domácí se rozjeli a po 45 vteřinách Tomáš Langer zvyšoval na 4:1. O pár minut déle se znovu zvyšovalo skóre a tentokrát to bylo bratrské duo Šmídů, kdy se trefil Jakub po nahrávce staršího Vojtěcha. Rychlou odpověď na to měli hosté, kteří skórovali do branky domácích. Skóre 5:2 pro domácí. Orlicko-Třebovsko se ale nenechalo zaskočit a kapitán Patrik Jurco střelou k tyči zvýšil náskok o 4 góly. Půl minuty před koncem druhé třetiny se hráč hostí nechal vyloučit a přesilová hra pro domácí pokračovala do třetí třetiny.

V poslední třetině domácí po brilantní nahrávce Jana Machatého znovu kapitán proměnil početní výhodu a zvýšil skóre na 7:4. Poté domácí trochu zaspali a nechali hosty zmenšit rozdíl o pouhý jeden gól. Hra na dvě lajny domácí nakopla a kapitán znovu navyšuje náskok o dvě branky. Za zmínku stojí první gól v mužské kategorii, který vstřelil juniorský sniper Adam Borovička a navyšoval na 12:6. Následně dovršil svůj první hattrick v mužské kategorii Jakub Šmíd. Ve hře čtyři na čtyři skóroval Vojtěch Šmíd a Jakub 10 vteřin před koncem pohlídal skóre a završil na konečných 15:6.

Branky: 16:55 Vojtěch Šmíd, 20:21 Jakub Šmíd, 22:53 Patrik Jurco, 23:38 Tomáš Langer, 29:34 Jakub Šmíd, 33:50 Patrik Jurco, 41:00 Patrik Jurco, 46:51 Patrik Jurco, 50:43 Patrik Jurco, 51:33 Vojtěch Šmíd, 51:42 Vojtěch Šmíd, 51:55 Adam Borovička, 52:38 Jakub Šmíd, 55:50 Vojtěch Šmíd, 59:48 Jakub Šmíd