Související zápasy

FbK Orlicko-Třebovsko
18_20221019_224620.jpg
483_20221124_225720.jpeg

Mladší žáci 5+1 bojovali na domácí lize

Mladší žáci pořádali podruhé letos domácí turnaj, tentokrát to byla Liga mladších žáků 5+1. Změřili jsme postupně síly s Jičínem, Pardubicemi a Holicemi. Předváděli jsme skvělé výkony, a zaslouženě si vychutnali potlesk od fanoušků – rodičů.

Rozehřívací zápas dnešního dne jsme zahájili proti Jičínu. Už od začátku jsme se snažili držet míček více na svých florbalkách než soupeř, což se nám dařilo. Bohužel díky naší nepřesnosti a nerozehranosti se soupeř dlouho držel na dostřel, odskočili jsme až na začátku druhé poloviny. V té jsme postupně navyšovali skóre, a zápas měli plně pod kontrolou.

Druhý zápas nás čekal proti Sokolům z Pardubic, už před zápasem jsme věděli, že to bude dnešní nejtěžší zápas. Hra se přelévala ze strany na stranu, a utkání bylo ve vysokém tempu. V první polovině zápasu byl šťastnější soupeř, který využil naše chyby v obraně, a po zásluze se ujal vedení. Do druhé poloviny jsme maličko změnili rozestavení, a dorovnali stav zápasu. Bohužel soupeř byl v utkání šťastnější a dotáhl zápas do vítězného konce.

Do posledního zápasu jsme nastoupili proti Holoubkům z Holic. Ihned od první minuty zápasu bylo jasné, na kterou branku se bude hrát. Výrazné vedení po první polovině nás uklidnilo, a v té druhé si mohli více vyzkoušet herní prvky, na které se zaměřujeme na trénincích.

Komentář trenéra: „Po celý turnaj jsme předváděli skvělé výkony, především hra na útočné polovině byla na dobré úrovni, včetně (opět) velkého počtu vstřelených branek (24!). Těší mě, že jsme byli schopní hrát vyrovnanou partii s Pardubicemi, na které jsme v minulém utkání nestačili velkým rozdílem. Největší radost mám z toho, že jsme schopní postupně začleňovat do ostrých zápasů nováčky, pro které jsou tyto zápasy cenným sbíráním zkušeností. Děkuju všem za odehraný turnaj, a makáme dál!“

by Petr Stolín