Související zápasy

FbK Orlicko-Třebovsko
18_20221019_224620.jpg
596_20240314_212051.jpg

MISTŘI!!!

Juniorský tým si v sobotu dvěma vítěznými zápasy a 1. místem v 1. koši zajistil takový náskok, že už nemůžou být předstiženy a stali se mistry 2.ligy juniorů. Kluci přijeli do Litomyšle s jasným cílem, potvrdit své dlouhodobé skvělé výsledky a předčasně vybojovat mistrovský titul. Prvním soupeřem byl stále se zlepšující tým z Vysokého Mýta a poté FBC Letohrad.

FbK Orlicko-Třebovsko vs. FTC Vysoké Mýto 3:2
(3:1,0:0,0:1)

Do zápasů jsme vstoupili s cílem být hodně aktivní. To soupeři dělalo velké potíže. První gól vsítil Tom Vaňous, když využil nahrávku Davida Hladkého. Soupeři se podařilo vyrovnat šťastným gólem z půlky hřiště, ale na to hned vzápětí zareagoval Tom Vaňous, když svým důrazným pressingem vypíchl míček před soupeřovou branku a vedení jsme měli zpět. Třetí gól nemohl zařídit nikdo jiný než Tom Vaňous, když naservíroval přesnou nahrávku Lukymu Broulíkovi a ten se nemýlil. Ve druhé a třetí třetině už gól z naší strany nepadl, i když šancí jsme měli nespočet, a tak zápas skončil naší výhrou 3:2.

FbK Orlicko-Třebovsko vs. FBC LETOHRAD - Orel Orlice 14:4
(5:0,5:1,4:3)

Tento zápas se stal exhibicí naše týmu. Ve všech směrech jsme soupeře přehrávali a postupně navyšovali svůj náskok. Konečně se střelecky prosadil první útok, když Adam Borovička vstřelil 5 branek a jednou asistoval a Kuba Šmíd se trefil 2x a 6x po jeho nahrávkách padl gól. Do statistik se zapsali všichni hráči a společně dokráčeli k vítězství 14:4.

Hodnocení trenéra:Kluci si vyzkoušeli fyzicky náročný florbal, když jsme po nich chtěli trvalý pressing. V prvním zápase jsme neproměnili spousty šancí, ale i přesto jsme si vítězství pohlídali. S Letohradem jsme byli jasně lepší. Chvílema jsem měl o naše hráče velký strach, práce s florbalkou některých letohradských obránců spíše připomínala sečení trávy nebo probíjení pralesa mačetou. Naštěstí se nic nikomu nestalo. Na závěr jen jedno slovo MISTŘI!!!!“

by Martin Šmíd