Související zápasy

Juniorky proti lídrům tabulky

V neděli 14.1. vyrazil tým juniorek do Prahy na první ligu v novém roce. V počtu 12+1 odehrály zápasy proti týmům z čela tabulky.

FbK Orlicko-Třebovsko vs. Florbalová akademie MB 2:5
(1:3, 0:0, 1:2)

Do prvního zápasu holky nastoupily s menšími obavami, jelikož hrály s týmem který vede tabulku soutěže. Ze začátku byl zápas velmi vyrovnaný, po 8 minutách byl stav 1:1. Mladá Boleslav ale neváhala a za 20 vteřin odpověděla na vyrovnávací gól. Ke konci první třetiny přidala ještě jeden a stav byl 1:3 v náš neprospěch. Po 1.třetině jsme si řekly co chceme hrát. Během 2. třetiny se nám dařilo plnit vše co jsme si řekly. Kontrolovaly jsme balónek po většinu hry, ale i přes náš velký tlak a mnoho šancí skončila druhá třetina bez gólu. Třetí třetinu otevřel soupeř gólem na 1:4. Naše obránkyně neváhaly a vytvořily si gólovou příležitost, upravily tak stav na 2:4. Hráčky OT stále tlačily na soupeře ale bohužel bez branky. Soupeřky pak potvrdily své vítězství gólem na 5:2 a o výsledku bylo rozhodnuto.

Branky a asistence: 07:54 Tereza Nováková (Kristýna Pichová), 33:55 Tereza Nováková (Anna Jůzová)

FbK Orlicko-Třebovsko vs. Tatran Střešovice B 0:9
(1:0, 3:0, 5:0)

Druhý zápas byl v daleko větší rychlosti než ten první. Hráčky Tatranu neustále vytvářely tlak, na který jsme nedokázaly reagovat. První třetina vypadala dobře, skončila 1:0 pro soupeřky, ale už na jejím konci byl vidět velký úpadek sil. Hned na začátku 2. třetiny soupeřky dostaly příležitost přesilové hry po faulu Navrátilové a šance využily ji. Do konce třetiny Tatran vstřelil ještě další dvě branky a stav po dvou třetinách byl 4:0. Během poslední třetiny už bylo vidět, že juniorkám OT nezbývá moc sil a Tatran tak zvýšil během 6 minut o 4 branky po našich zbytečných chybách. Ke konci zápasu jsme dostaly příležitost snížit díky přesilové hře, ale bohužel se nám nepodařilo výhody využít. Protihráč dostal stejnou příležitost a svou přesilovou hru využil, upravil tak stav utkání na konečných 0:9.

Hodnocení trenérky (Abigail Faltová): „Pro holky to byla nejtěžší možná kombinace soupeřů a poradily si s ní dobře. Ikdyž výsledky nevypadají příznivě, tak posun výkonu a hry holek je od začátku sezóny výrazný. Hlavní problém nejen dnešní ligy je koncovka. Ráda vidím jak se neustále posouvají. Letos je soutěž spojena se středočeským krajem a Prahou, soupeři jsou kvalitní a těžcí. Holky i přes fakt, že polovina z nich patří do mladší kategorie, bojují a makají. Jsem si jistá, že tahle sezóna je posune dál a za rok to bude o něčem jiném. Musím vyzdvihnout výkon našich obránkyň, které skvěle bránily, tvořily hru a dokázaly tak dát 2 góly. A v neposlední řadě nás podržel skvělý výkon gólmanky Aničky.“