Jak trenéři elévů hodnotí krátkým komentářem poslední zápasy?


V neděli 26.4. se uskutečnil závěrečný play-off turnaj 2. Ligy juniorů regionu Hradec Králové a Pardubice. Díky vítězství v základní části naši junioři měli drobnou výhodu domácího prostředí, ale především se mohli opřít o velkou podporu fanoušků z řad rodičů a kamarádů. Všechny týmy přijely dobře připravené a v plné síle. Bylo vše otevřené. Nám šlo o získání hattricku v této soutěži. Semifinále a finále bylo velmi vyrovnané, ale nakonec se ukázala síla našeho celku v podobě vyzrálosti a velké šíře základny. Kluci poctivě vše odmakali a mohou si zaslouženě užívat titul "Mistři".
FbK Orlicko-Třebovsko vs. FbC Skuteč 6:3
(1:2, 4:0, 1:1)
Do semifinálového utkání proti FbC Skuteč jsme nevstoupili ideálně a po úvodní pasáži jsme inkasovali, přesto jsme dokázali rychle reagovat. Vyrovnání zajistil Vaňous (Kulhavý), nicméně soupeř si vzal vedení zpět a první třetinu jsme uzavřeli za stavu 1:2. Ve druhé části jsme výrazně zlepšili pohyb i důraz v osobních soubojích, což se okamžitě projevilo na skóre. Obrat nastartoval Filip (Dušek), následně se znovu prosadil Filip (Kvapil) a vedení jsme převzali díky Vaňousovi (Flídr).Ve stejném tempu jsme pokračovali i nadále a postupně navyšovali náskok. Pátou branku přidal Kvapil (Boušek) a díky kompaktní defenzivě jsme soupeři nedovolovali větší tlak. Ve třetí třetině sice Skuteč dokázala snížit, ale utkání jsme měli pod kontrolou a nepřipustili komplikace. Konečnou podobu výsledku dal Filip (bez asistence), který tak zkompletoval hattrick. Zápas byl velmi náročný, plný osobních soubojů, které se nám dařilo vyhrávat. Díky výkonu ve druhé třetině, kde jsme rozhodli o vítězství. Tým ukázal bojovnost po nepříznivém vývoji a dokázal otočit skóre ve svůj prospěch.
FbK Orlicko-Třebovsko vs. FLORBAL LITOMYŠL 5:1
(0:0, 1:2, 4:1)
Finále proti FLORBAL LITOMYŠL mělo od úvodu vyrovnaný charakter a náš tým měl dokonce více šancí. Nikdo nechtěl udělat chybu, a tak první třetina branku nepřinesla. Ve druhé části jsme zvýšili tempo, zúžili sestavu a tím šli do vedení zásluhou Vaňouse (Flídr). Hra byla podobná té z první třetiny. Soupeř však dokázal skóre otočit. Nejdříve trestným střílením a následně zmatkem před naší brankou. Naše hra však měla dobré parametry a šlo o to, kdy se znovu prosadíme. Ve třetí třetině to přišlo. Vyrovnání zařídil Filip (Boušek) a následně jsme pokračovali v tlaku. Po inkasované brance jsme opět dokázali reagovat, když srovnal Boušek (Filip). Rozhodující moment přišel při trestném střílení, které proměnil Flídr (bez asistence) a poslal nás do vedení. V závěru jsme ustáli oslabení i tlak soupeře a definitivní pojistku přidal Kubíček (Filip).Zápas měl opravdovou podobu finále. Kluci ho zvládli z hlediska mentální odolnosti a schopnosti otáčet vývoj skóre. Tým ukázal velkou vůli po vítězství a nakonec i důraz v koncovce. Týmový výkon mohl odstartovat velké oslavy, které mohla společně vychutnat i celá zaplněná tribuna nejbližších a kamarádů.
Hodnocení trenérů: „Kluci si titul opravdu zasloužili a na posledním turnaji tvrdě vybojovali. Pro nás trenéry bylo radostí takový tým a partu provázet, dávat jim prostor pro zlepšování, tvrdou práci a nakonec s nimi zažít úspěch. Důležité je, že vědí, že jejich nasazení a poctivost při trénincích se zúročí. Kluci děkujeme a užijte si to.“
by Josef Ludvíček