Související zápasy

FbK Orlicko-Třebovsko
18_20221019_224620.jpg
473_20221108_214140.jpeg

Gólostroj mladších žáků

V sobotu se naši mladší žáci představili na velkém hřišti 5+1 na palubovce ve sportovní hale v Holicích. V rámci Ligy mladších žáků svedli zápasy s Holicemi, Hradcem Králové a Skutčí.

V prvním zápase jsme se ihned utkali s domácími. Zpočátku jsme se trápili v koncovce, ale následně odšpuntovali gólostroj. Ten se zastavil až na číslovce 11! K tomu se přidal bezchybným výkonem brankář Honza Pohanka, a my se tak mohli radovat z vysoké výhry.

Do druhého zápasu jsme nastoupili s hlavou v oblacích. Mysleli jsme si, že tento zápas bude taky „easy“. Po první polovině zápasu jsme tak museli dotahovat třígólový náskok soupeře. Odhodlaní jsme vletěli na hřiště, a všude nás bylo plno! Postupně gól po gólu jsme smazávali soupeřův náskok. Ten jsme před závěrečnou sirénou dokázali kompletně vymazat, a dokonce jsme skóre zápasu zvládli otočit! Připsali jsme si dnešní druhou výhru, a těšili se na poslední zápas s taktéž stoprocentní Skutčí.

V posledním zápase se hra již od začátku přelévala z jedné strany na druhou. Na obou stranách byly k vidění krásné akce, a ještě krásnější zákroky obou gólmanů. Ani my, ani soupeř si nedokázal vytvořit větší gólový náskok. Celou poslední čtvrtinu hrací doby jsme se tlačili do branky, a nakonec dokázali vsítit vyrovnávací branku. Bohužel dokázal soupeř rychle odpovědět šťastnou střelou, a tak jsme museli skouknout hořkou porážku.

Hodnocení trenéra: „Po celý turnaj kluci předváděli výborné výkony. Opravdu si všichni zaslouží pochvalu za nasazení, a velké množství vstřelených gólů - 21 (což mi udělalo opravdu radost!). Konečně se nám také daří přenášet hru z tréninku do ostrých zápasů, je jen potřeba stále trpělivě a poctivě pracovat!“

by Petr Stolín