Související zápasy

FbK Orlicko-Třebovsko
18_20221019_224620.jpg
556_20231018_091434.jpg

Florbal a taneční

První liga dorostenců má za sebou další dva turnaje, kde kluci odehráli 4 zápasy

Nedělní turnaje v této kategorii sebou přináší kolize s tanečními. Protože naši kluci jsou sice sportovci, ale zároveň dbají na společenský život, navštěvují také kurzy tance a společenské výchovy. Trenérům tento fakt přináší občas vrásky, ale musí se vše nějak skloubit.

V neděli 8.10.hráči vyrazili na další dva zápasy do nedalekých Pardubic. V prvním utkání vyzvali domácí tým Sokoli Pardubice. Jednalo se o velmi vyrovnaný zápas, kde jsme většinu utkání vedli. Bohužel soupeři vyšla koncovka a pro nás nulový zisk bodů. Po tomto utkání odjela zkušenější část týmu a připravili se posily i z řad starších žáků. Druhý zápas byl proti TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY. Úvod vyšel soupeři a v trendu pokračoval. Projevila se trochu nezkušenost a soupeř toho využil. Nakonec náš tým podlehl 4:8.

O týden později se situace opakovala. Soupeři nám vyšli vstříc a naši kluci mohli odehrát opět první zápas turnaje. Na 10. hodinu dorazil tým FLORBAL JABLONEC. Motivace našeho týmu byla cítit od první sekundy a brzy jsme měli slušný náskok. Postupně se dařilo proměňovat šance a výsledek se zastavil na stavu 11:2. Tanečníci opět vyrazili za svou odpolední aktivitou a připravili se starší žáci, kteří rádi okusili další zápas dorostenecké ligy. Poslední soupeř -T.K.S. TJ Turnov- byl v plné síle. My měli na paměti minulý zápas z domácí haly a chtěli prohru oplatit. Začátek utkání patřil nám. Následně se skóre přelévalo až do stavu 4:4. Bohužel pak soupeř drobně odskočil a přidal i branku do prázdné branky při hře v 6.

Hodnocení trenérů:

Je to trochu jako na houpačce, ale kluci pokaždé vše odmakají. Asi trošku mrzí zápas s Pardubicemi, kde mohla být výhra a koncovka nás zradila. Bohužel jsme se letos ještě nesešli v plné síle. Zranění, nemoci nebo jiné akce nám hatí plán nakouknout do vyššího koše, na který určitě kluci mají. Tak snad se brzy dají všichni dohromady a popereme se o postup.

by Josef Ludvíček