čt 17. 11. 2022 19:00 @ SH Domova mládeže Vysoké Mýto, Divize, 9. kolo

Druhá třetina rozhodla vyrovnaný zápas s Vysokým Mýtem

Sváteční dohrávka mužů A ve Vysokém Mýtě.

FTC Vysoké Mýto vs. FbK Orlicko-Třebovsko A 8:6
(0:1, 5:2, 3:3)

Odložený zápas devátého kola Divize – skupiny D, mezi Vysokým Mýtem a Orlicko-Třebovskem, nenabídl tak divokou přestřelku jako jejich poslední střetnutí. I tak ale ve čtvrtečním zápase padlo čtrnáct branek. OT podlehlo domácím hráčům Vysokého Mýta 6:8.

V úvodních dvaceti minutách vidělo 117 přítomných fanoušků jediný gól. Domácí se do větší šance nedostali i díky zodpovědné hře hráčů OT, kteří postupně odmítali jednu šanci za druhou. Gólově se prosadil až necelé dvě minuty před odchodem do šaten Jan Horák po rychlém protiútoku přesnou střelou nad nohu brankáře. 0:1

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí hráči, což po třech minutách hry vyústilo vyrovnávacím gólem. OT neproměnilo dvě nabídnuté přesilové hry, a tak se vedení ujali vysokomýtští, kteří odskočili třemi slepenými brankami. Zpátky do zápasu se OT vrátilo díky brankám Mináře a Kapouna. Jenže před koncem druhé části se domácí dostali do dvoubrankového vedení 5:3.

Ve třetí třetině pokračovali hráči obou týmů ve vyrovnaném výkonu. Bohužel se kromě Orlicko-Třebovska dokázali prosazovat také domácí. Když padesát vteřin před závěrečnou sirénou snížil z přesilovky Langer, svítilo na tabuli skóre 7:6. Trenér Jiří Typl neváhal a vyžádal si oddechový čas. Při hře bez brankáře ale OT inkasovalo a podlehlo tak Vysokému Mýtu 6:8.

Branky a asistence: 18:11 Jan Horák (Matyáš Holub), 35:35 Petr Minář (Tadeáš Vaněk), 37:43 Štěpán Kapoun, 42:52 Vojtěch Šmíd (Patrik Jurco), 45:36 Jan Horák (Patrik Jurco), 59:11 Tomáš Langer (Jan Horák)