Související zápasy

Dramatické zápasy dorostenců A v Jablonci

V neděli 5.11.2023 cestovali dorostenci A za dalšími zkušenostmi do Jablonce nad Nisou. Čekaly je dva zápasy proti Náchodu a České Lípě

FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO - FLORBAL PRIMÁTOR NÁCHOD 3:4

Úvod zápasu nám vyšel a první třetinu jsme vyhráli o dvě branky. Druhá třetina byla z našeho pohledu o něco pomalejší a soupeř góly z větší vzdálenosti stav srovnal. Velmi šťastný třetí gól nás lehce srazil a obrat dokonala branka ke konci třetiny. S mankem dvou branek jsme šli do závěrečné části s tím, že hra je vyrovnaná a je stále o co hrát. V polovině třetí třetiny jsme snížili na rozdíl jedné branky a drama bylo na světě. Stav se nepodařilo dorovnat ani při hře v 6, která vyplnila několik posledních minut.

FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO - FBC ČESKÁ LÍPA 7:8pn

První minuty se nám vůbec nepodařily a soupeř naše rozpaky a chyby trestal. Po čtyřech minutách hry byl na tabuli rozdíl pěti branek. Lavinu měl zastavit timeout, kde jsme přeorganizovali hru a řekli si jasná pravidla. Rozjetý soupeř pak sice ještě dva góly přidal, ale do konce první třetiny se i nám podařilo odrazit od hlubokého dna a tři branky také vstřelit. Druhá třetina přinesla z naší strany snížení pouze o jeden gól, ale podstatnější byl výraz hry, kde se dařilo pronikat k brance soupeře. Stav trošku brzdila nepřesná koncovka. Třetí třetina byla hrou o všechno. Kluci nevypustili jediný souboj, a tak tři minuty před koncem byl rozdíl jedné branky. Rozezněná branková konstrukce vyrovnání ještě nepřinesla, ale 6 sekund před koncem S. Filip za asistence M.Kvapila srovnal. Přišly nájezdy, kde proti nám opět stála branková konstrukce, kterou označil M. Kvapil. Soupeř jeden gól dal a tím zápas překlopil na svoji stranu.

Hodnocení trenéra:

Jednalo se opět o velmi vyrovnaná utkání. Diváci si opravdu přišli na své. Obzvláště vyrovnání ze stavu 0:7 na 7:7 je ohromně silné. Škoda, že jsme nedotáhli zápas do vítězství. Pochvalu si zaslouží celý tým, který opravdu dřel a bojoval. Jsou to velmi cenné zkušenosti, kdy opět jeli mladší kluci, protože neděle přece patří tanečním. Za zmínku určitě stojí čelní pozice v kanadském bodování skupiny B pro M. Kvapila. Vede jak na body tak vstřelené branky. Poslední zápasy tvoří s S. Filipem velmi produktivní dvojici. S. Filip rovněž drží top 5 v bodování. Zajímavostí je také největší počet odchytaných minut v podání našeho gólmana Š. Rozlívky. Gratulujeme.