Dorostenky poprvé na velkém hřišti a rovnou doma

Dorostenky odstartovaly svou jízdu v 1. lize dorostenek. Naposledy klub startoval v této soutěži v sezóně 2017/2018, kde se bývalé dorostenky umístily v první polovině tabulky. Jak se bude dařit novému týmu letos?

FbK Orlicko - Třebovsko vs. Orel Přelouč

9:1 (1:0, 5:0, 3:1)

Jako první otevřela skóre již v druhé minutě Denisa Nádvorníková po asistenci Terezy Novákové. Další větší akce v první třetině nebyly k vidění, kromě skvěle odbráněné přesilové hře soupeře po našem nešťastném vyloučení za špatné střídání. Holky se pozvolna začaly rozkoukávat na velkém hřišti a ve druhé třetině odstartovaly proměňovat střelecké akce. To se hned třikrát podařilo Tereze Novákové a dvakrát Šárce Stolínové, čím jsme si zajistily hezký náskok šesti branek. Chuť navyšovat skóre nás neopustila a k vidění začaly být hezké kombinace zakončené góly. Hráčkám z Přelouče se podařilo jednou dostat míček za záda naši golmanky Lindy. Ta si vzápětí na hřišti našla Terku Novákovou které po dlouhém výhozu nemilosrdně skórovala. Špatné střídání přišlo i ze strany soupeřek, které Lucie Nesejtová dokázala využít v náš prospěch.

FbK Orlicko - Třebovsko vs. TJ Jablonné nad Orlicí

2:5 (0:3, 1:1, 1:1)

Po výhře z předchozího zápasu, holky nastoupily s laxnějším přístupem. Soupeř nelenil a hned nás tak potrestal gólem. Následovalo rychlé otevření očí a zápas nabral většího důrazu. Dvanáctá minuta přinesla dva nešťastné góly, z čehož byl jeden vlastní a tak do další třetiny jsme nastoupily s tříbrankovým rozdílem. Druhá a třetí třetina byla plná šancí na obou stranách. Holky se řídily pokyny a obstřelovaly soupeřovu bránu ze všech stran. Poměr střel 43:13 jasně vypovídá o naší snaze a kvalitě soupeřovy golmanky. Obě dvanáctiminutovky skončily shodně poměrem 1:1, který nestačil na otočení výsledku a Jablonné se tak mohlo radovat z výhry.

Hodnocení trenéra: „Jsem na holky velice pyšná. Řídily se našimi pokyny, byly bojovné, zodpovědné a produktivní v zakončení. Bohužel ani to vše nestačilo na dvě výhry a před domácím publikem jsme se radovaly pouze jednou."