Související zápasy

Dorostenky bojovaly v Přelouči

V sobotu 22.10 se dorostenky vydaly do Přelouče na jejich třetí ligový turnaj. Utkaly se s týmem z Dobrušky a Jablonného.

TJ Jablonné nad Orlicí vs. FbK Orlicko-Třebovsko 2:4
(2:2, 0:1, 0:1)

Do prvního zápasu proti Jablonnému holky nastoupily s odhodláním a velkou šancí na výhru, jelikož měly značnou početní převahu. První 2 góly však vstřelily hráčky z Jablonného. Holky se z toho oklepaly a do konce první třetiny dokázaly srovnat na 2:2 kdy skórovaly i během vlastního oslabení (góly: Nováková – Stolínová, Nováková – Musilová). V druhé třetině se dorostenky dostaly do vedení gólem Stolínové. Během třetí třetiny jsme přidaly ještě jednu branku kdy Nováková završila svůj hattrick po nahrávce od Nesejtové. Pět minut před koncem utkání došlo ještě k vyloučení na naší straně, ale přesilovku jsme zvládly a konečné scóre bylo 4:2 v náš prospěch.

Branky: 07:25 Tereza Nováková (Šárka Stolínová), 09:10 Tereza Nováková (Veronika Musilová), 18:02 Šárka Stolínová (Veronika Musilová), 28:35 Tereza Nováková (Lucie Nesejtová)

FbK Orlicko-Třebovsko vs. FBC Dobruška 5:6
(2:1, 0:3, 3:2)

Do druhého utkání holky vstoupily s velkým odhodláním. V 7 minutě se nejprve prosadil tým z Dobrušky, ale zanedlouho jim Nováková po nahrávce od Stolínové odpověděly a Stolínová do konce třetiny ještě navýšila. Druhá třetina byla z naší strany nepovedená a inkasovaly jsme během ní tři branky. Třetí třetina začala bohužel opět negativně pro nás a to dvěmi inkasovanými brankami v úvodních dvou minutách. Stav utkání tak byl 2:6 v náš neprospěch. Holky se ale dokázaly zvednout a během 5 minut se díky gólům Musilové, Novákové a Stolínové dostaly na rozdíl jedné branky. Bohužel po neproměněném nájezdu Novákové se nám již nepodařilo vyrovnat. Ze sobotní ligy si tak vezeme cenné 3 body do tabulky. V obou zápasech nás velmi podržely naše brankářky i přes premiéru jedné z nich si vedly na výbornou.

Branky: 08:21 Tereza Nováková (Šárka Stolínová), 10:46 Šárka Stolínová, 28:47 Veronika Musilová, 29:40 Tereza Nováková (Denisa Nádvorníková), 33:54 Šárka Stolínová (Tereza Nováková)

Sestava: Cempírková (G), Petrásová, Nováková, Stolínová, Blažková, Musilová, Dvořáková, Zbránková, Nádvorníková, Dobroucká, Nesejtová, Hůlková

Komentář trenéra Abigail Faltové: „Holky odjely ve skvělém počtu 10+2 a s velkou chutí vyhrát. V prvním zápase měly holky tendence se přizpůsobovat pomalému tempu protihráče, který přijel jen s jednou hráčkou na střídání, a tak nevyužily plně své početní převahy. Zápas ale odmakaly na plno a vybojovaly si 3 body. Do druhého zápasu jsme nastoupily s obavami, respektive jsme nevěděly co čekat. Říkala jsem holkám, že musíme být hlavně důsledné a vyvarovat se zbytečným chybám. První třetinu jsme to plnily na výbornou, druhá třetina byla opravdu ve znamení potrestání každé naší chyby. Poslední třetinu holky nasadily tempo a dělaly, co jsme si řekly. Bojovaly opravdu na maximum a do poslední chvíle. Jsem na ně velmi pyšná, protože jsou opravdu zápas od zápasu lepší a makají na 100%.“

Komentář hráčky Terezy Novákové: „Myslím, že jsme hrály, jak jsme nejlépe uměly a daly jsme do toho všechno. Škoda, že ten druhý zápas skončil 5:6. Ale na to, že jsme vůbec nevěděly, jak hrají a co dokážou tak jsme s nimi byli celý zápas vyrovnané a příště to snad dopadne. Jinak první zápas byl dobrý a jsme rády za výhru.“