Související zápasy

Dorostenecké Béčko v domácím prostředí

Dorostenecké Béčko má nyní možnost využít domácího prostředí, kde v nejbližší době odehraje dvě ligy. První termín padl na 27. 1. 2024. Na hráče čekala porce dvou zápasů a to s týmem 1. FBC Polička a FBC Dobruška.

1. FBC Polička vs. FbK Orlicko-Třebovsko B 12:4
(3:1, 3:1, 6:2)

Zápas jsme nezačali moc dobře. Od začátku zápasu se hrál ospalý florbal. Až do deváté minuty, kdy jsme nepokryli nabíhajícího hráče, který lehkou střelou prostřelil našeho brankáře a my začali prohrávat 1:0. Neuběhlo ani půl minuty a dostali jsme opět laciný gól .V desáté minutě se nám podařilo vstřelit první gól a my se tak na soupeře dotáhli s jedno-gólovým mankem. Jenže v první třetině přišlo oslabení a soupeř přesilovou hru využil ve svůj prospěch. První třetina skončila v poměru 3:1.

Do druhé třetiny jsme nevstoupili dle představ, již po jedné minutě jsme opět inkasovali. V sedmnácté minutě jsme i my dokázali dostat míček za záda golmana Poličky, ale to už bylo z naší strany v druhé třetině vše. Ba naopak jsme ještě dostali dvě branky a druhá třetina skončila v náš neprospěch 6:2, kdy nás soupeř přestřílel v poměru střel 14:4.

Do třetí části se nám nenastupovalo moc dobře s vědomím, že musíme zabrat, abychom smazali čtyř-gólové manko. Přišlo i vyloučení soupeře ale místo toho abychom proměnili přesilovku v náš prospěch, dostali jsme další gól, který nám vstřelil soupeř v oslabení. Podařilo se nám vstřelit ještě dva góly a to ve 40. a 42. minutě. Polička byla ovšem lepší a s přehledem dotáhla zápas do vítězného konce.

Nejproduktivnější hráči ze strany OT v tomto utkání byli Petr Plašil 2+0 a Jan Kulhavý 0+2 bodů.

Branky a asistence: 09:17 Petr Marhold (Alex Jahoda), 18:50 Petr Plašil (Ondřej Plašil), 39:49 Ladislav Miláček (Jan Kulhavý), 41:48 Petr Plašil (Jan Kulhavý)

FbK Orlicko-Třebovsko B vs. FBC Dobruška 7:6
(2:2, 2:2, 3:2)

Našim druhým soupeřem byl tým FBC Dobruška. Tomuto týmu jsme chtěli vrátit jejich porážku z minulého utkání. Do zápasu jsme vstoupili s mírně pozměněnou sestavou a více aktivně. Tyto změny se také projevily v naší hře. Hrál se vyrovnaný florbal se šancemi na obou stranách. V deváté minutě se nám podařilo vstřelit první gól a my šli do jednobrankového vedení. Přišlo ovšem vyloučení z naší strany a soupeř svoji přesilovou hru využil a dokonce po minutě hry přidal druhý gól. Po vstřelených brankách jsme začali prohrávat 2:1, až do 15. minuty kdy se nám podařilo srovnat skóre na 2:2.

Polička ovšem ve druhé třetině přidala a v 19. minutě se ji podařilo vstřelit dva góly během jedné minuty. Po těchto dvou obdržených gólech přišla i výměna našeho golmana a do branky se postavil benjamínek našeho týmu Jan Pohanka. Vystřídání přineslo jistotu na naše hole a my ještě ve stejné minutě snížili na rozdíl jedné branky. Honza v naší brance předváděl perfektní zákroky a soupeř si s jeho mrštností a postřehem nevěděl rady. Přišla naše chvíle a my opět před koncem druhé třetiny dorovnali na 4:4.

Do třetí třetiny jsme vstoupili ovšem jako aktivnější tým a při přesilové hře jsem šli do samostatného úniku ale soupeř fauloval a bylo nařízeno trestné střílení, které Jan Kulhavý bravurně proměnil. Po této situaci jsme šli do vedení na 5:4. Soupeř ovšem ve 35. minutě srovnal na 5:5. Hrálo se něco přes minutu, kdy Petr Plašil svým pohybem a napadáním donutil soupeře k chybě a odebral jim míček a opět jsme šli do vedení. Již za půl minuty bylo opět srovnáno na 6:6. Po chvíli se ale vše změnilo a náš tým ve 41. minutě šel do vedení. Hoza Pohanku vytáhl ještě několik pěkných zákroků a my s již své jednogólové vedení udrželi a zvítězili 7:6.

Nejproduktivnější hráči ze strany OT v tomto utkání byli Jan Vaňous 2+1 a Petr Plašil 2+1 bodů.

Branky a asistence: 08:32 Jan Vaňous (Jan Auxt), Petr Plašil (Ondřej Plašil), 20:31 Filip Mareš (Petr Marhold), 27:40 Ladislav Miláček (Jan Vaňous), 31:52 Jan Kulhavý, 35:25 Petr Plašil, 40:54 Jan Vaňous (Petr Plašil)

Hodnocení trenéra:
 „Za zmínku také stojí i výkon našeho brankáře Honzy Pohanky, který v prvním zápase byl mírně nervózní . Ovšem svoji nervozitu nechal před druhým zápasem někde v kabině a od třetí třetiny byl obstojnou ne-li produktivnější dvojkou Patriku Markovi. Jen tak dál Honzo. První zápas se nám moc nepovedl a my si z takovéhoto přístupu musíme vzít ponaučení do dalších utkání. Ve druhém zápase jsme byli již lepší a dokázali jsme zlepšit hru a vyhrát. Nicméně k oběma zápasům naši kluci přistoupili zodpovědně. Víme co bychom měli zlepšit a o to se i do dalších zápasů pokusíme. Chtěl bych závěrem pochválit celý náš tým, za předvedenou hru. Dále bych chtěl pochválit i ty hráče, kteří nebodují nebo mají i ,, pouze jednu asistenci" v zápase ale hrají pro tým, kdy jejich hra a bojovnost není vidět ve statistikách, ale na hřišti, kdy soupeři nedarují ani centimetr hřiště zadarmo. Díky kluci.“