Související zápasy

Dorostenci vybojovali 2. koš pro domácí turnaj

V sobotu 22.10.2022 vyrazili dorostenci na druhou polovinu zápasů v druhém koši s cílem vybojovat pro domácí část účast právě v tomto koši, aby doma sehráli zápasy s více soupeři.

FbK Orlicko-Třebovsko A vs. ZLÍN LIONS 5:6 PN
(2:1, 3:2, 0:2)

Tým ze Zlína byl pro nás novou zkušeností. Hra byla od začátku velmi rychlá a Zlín velmi dobře napadal naši rozehrávku. Přesto nám se podařilo jako prvním otevřít skóre S.Filip (J.Šmíd). Zlín dále pokračoval poměrně ve velkém tlaku, ale opět inkasoval ke konci třetiny a našich čepelí M. Prokopa (D.Viščák). Půlminuty před koncem však korigoval stav na 2:1 po první třetině.

Druhá třetina byla v podobném duchu. A tak se nám opět podařilo vstřelit branku a soupeři lehce odskočit D.Viščák (M.Kvapil). Změna nastala po vyloučení M.Krčála na 2+2, což mělo přinést soupeři početní výhodu, a především možnost stav změnit. Kluci výborně bránili, a dokonce využili break k navýšení vedení M.Kvapil (M.Boušek). Bohužel zanedlouho také soupeř proměnil svoji šanci a po dalších šancích se přiblížil dokonce na rozdíl jedné branky. Tento stav však nechtěl připustit Matěj Lána (M.Kvapil) a těsně před koncem třetiny opět zvýšil rozdíl.

Třetí třetina se nesla v duchu velkého tlaku a nám přestaly vycházet postupně všechny akce. Kluci makali, ale soupeř tlačil a to vedlo k postupnému vyrovnání stavu. Tím se tedy týmy rozešli remízou a přišly pro nás první nájezdy.

Branku hájil D.Šlesinger, jehož výkon byl po celý zápas jednoznačnou oporou a také především díky jeho zákrokům jsme uhráli remízu. Celou sérii zahájil nájezd P.Kresty, který se štěstím doputoval mezi nohama našeho gólmana a všichni byli tímto gólem překvapení. První náš nájezd zkusil proměnit J.Ludvíček, ale backhandová klička se s úspěchem nepotkala. Následoval V.Čeček, kterého náš gólman vychytal. Možnost srovnat měl J.Šmíd, ale ani jeho pokus síťku nerozvlnil. Tak přišla možnost rozhodnout pro M.Klimka, který svoji šanci využil a zápas ukončil.

Vyloučení: 1:0, využití: 1:0

Branky a asistence: 03:35 Sebastian Filip (Jakub Šmíd), 13:33 Matěj Prokop (Daniel Viščák), 17:23 Daniel Viščák (Matyáš Kvapil), 18:34 Matyáš Kvapil (Marek Boušek), 29:23 Matěj Lána (Matyáš Kvapil)

FbK Orlicko-Třebovsko A vs. FBC TOPGAL ŠTERNBERK 9:2
(3:0, 3:1, 3:1)

Zápas se Šternberkem byl rozhodující především proto, že to byl přímý boj o to, kdo v druhém koši setrvá, a kdo se posune o koš níže. Naši kluci si toho byli vědomi, a proto pečlivě hlídali každou akci soupeře a hráli velmi zodpovědně. Na první branku jsme si museli lehce počkat, ale T.Vopařil (J.Dušek) vyrazil svým obvyklým způsobem a nekompromisně zavěsil. Následně přišla dvě vyloučení soupeře a nám se podařilo druhou přesilovku proměnit M.Prokop (J.Dušek). Stav první třetiny uzavřel M.Kvapil (A.Kulhavý).

Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Soupeř sice snížil na 3:1, ale náš postupný tlak posunul skóre na 6:1. D.Viščák (J.Dušek), M.Prokop (A. Kulhavý), S.Filip (J.Hlaváček). Škoda nevyužitých přesilovek.

Třetí třetina byla především o tom dotáhnout utkání do vítězného konce. Soupeř podobně jako na začátku druhé třetiny vstřelil branku, ale naši kluci jeli dále po svém. Tak se opět zapsali S.Filip (J.Dušek), M.Prokop a S.Filip (A.Kulhavý).

Vyloučení: 1:4; využití: 1:0

Branky a asistence: 06:21 Tomáš Vopařil (Jakub Dušek), 13:45 Matěj Prokop (Jakub Dušek), 14:50 Matyáš Kvapil (Aleš Kulhavý), 16:35 Daniel Viščák (Jakub Dušek), 20:11 Matěj Prokop (Aleš Kulhavý), 25:35 Sebastian Filip (Jakub Hlaváček), 38:46 Sebastian Filip (Jakub Dušek), 41:47 Matěj Prokop, 43:18 Sebastian Filip (Aleš Kulhavý)

Hodnocení trenéra:  „Zápas se Zlínem byl velmi těžký a prohra po samostatných nájezdech sice mrzela, ale tlak soupeře po celou dobu zápasu byl velký. Byla to pro kluky velmi dobrá zkušenost včetně nájezdů. Zápas se Šternberkem byl zase naopak pro nás více herní a mohli jsme často také vyzkoušet přesilové hry, kde máme ještě na čem pracovat. Klukům bych chtěl poděkovat za velmi odbojované zápasy a všichni se těšíme na domácí turnaje za dva týdny.”