Související zápasy

Dorostenci ukončili základní část 1.ligy

V sobotu 2.3. dorostenci zakončili základní část soutěže 1.liga dorostenců. V další fázi narazí na tým Orka Horní Počernice, kde se již jedná o vyřazovací boje.

Poslední kolo se opět skládalo ze čtyř zápasů a dvou hracích dnů. Pořadatelem byl tentokrát tým z Turnova.

Prvním soupeřem byl pro nás již známý celek Olymp Praha. Naši kluci měli určitě v hlavách minulý zápas a chtěli těsnou prohru oplatit. Bohužel se tak nestalo. Utkání bylo celkem vyrovnané, ale góly střílel pouze soupeř. Zápas tedy skončil prohrou 0:5.

Druhým soupeřem byli domácí hráči Turnova, kteří celou sezónu usilovali o postup do vyššího koše. Naši kluci dobře věděli, že utkání jsou většinou vyrovnaná. Vstup se podařil a celkem brzy jsme šli do v vedení 2:0. Bohužel velmi nepodařená druhá třetina, která lze vystihnout rčením "Nedáš, dostaneš", zapříčinila, že naši kluci na konci druhé třetiny ztráceli čtyři branky. Před poslední částí se kluci semkli, zvýšili tempo a hlavně týmovost. Podruhé v sezóně se jim podařil obrat celkem nepříznivého stavu a srovnali na 6:6. Nájezdy jsou loterie a možná se projevila únava. Otočení nedotáhli a na nájezdy prohráli.

O dva týdny později nás čekal známý soupeř od mladších kategorií – tým z Jičína. Hráči se mezi sebou celkem znají a přátelská atmosféra byla zřejmá. První třetina byla naprosto v naší režii a jen škoda, že se nepodařilo proměnit více šancí. Tříbrankový náskok se však bohužel postupně rozplynul ve druhé třetině. Dvěma šťastnými góly se Jičín vrátil do zápasu a postupně stav dokonce otočil na 3:4. Naši kluci však stále bojovali a podařilo srovnat ještě do konce druhé třetiny. Závěrečná část byla tedy otevřená, ale my jsme byli ti, kdo dokázal vstřelit dvě branky. V závěru Jičín sice tlačil a dokonce snížil. Pečetí vítězství byl gól do prázdné branky a konečný stav 7:5. Byl to velmi pěkný a kvalitní zápas.

Závěr turnaje patřil zápasu s Jabloncem. Kluci se nechali v první třetině pohltit hrou soupeře, a tak přelévaná bez kombinace znamenala hubený jednobrankový náskok. Po poradě a zopakování našich pravidel přišel na plochu jiný tým. Kombinační a přesná hra slavila úspěch v podobě pěti vstřelených branek během druhé třetiny. Naše jasná hra na míčku přinesla i další šance, ale ty již proměněny nebyly. Třetí třetinu jsme využili k lehkým experimentům, kde soupeř pouze jednou korigoval. Stav 6:2 byl pěkným zakončením celé základní části.

Hodnocení trenéra: „Kluci opět ukázali vůli a sílu v obratech zápasů, kde byl stav celkem nepříznivý. Fanoušci z řad rodičů se určitě nenudili a věřím, že je naše hra stále baví. Především druhý turnaj byl potěšením, kde bylo možné vidět velkou řadu již pěkných florbalových kombinací. Kluci rostou směrem do kvalitního florbalu, a to je jejich cíl. Chtěl bych všem poděkovat za celou základní část, kde nás provázela celá řada obtíží, absencí, zranění. Ano, nebylo to jednoduché, ale pokaždé jsme to nějak zvládli a společně překonali. Děkuji.“