Dorostenci poprvé okusili 1. ligu

V neděli 11.9.2022 se vydali naši dorostenci zahájit letošní 1.ligu dorostenců. Pro tento tým to znamená porovnání s celky v rámci severomoravské oblasti a soupeři jsou to většinou kvalitní mládežnické týmy velkých florbalových klubů.

FbK Orlicko - Třebovsko A vs. FBC GYMNÁZIUM ČESKÝ TĚŠÍN
8:4
(3:0, 4:0, 1:4)

Po 2,5 hodinové jízdě a kvalitní rozcvičce kluci zahájili svůj zápas přesně v  poledne. Hned od začátku začali útočit a prvotní tlak vyústil ve vedení v  38. sekundě (S.Filip, asistence D.Viščák). V aktivní hře s míčkem se pokračovalo a po několika pěkných akcích proměnil svou šanci M.Boušek (S.Filip). První třetinu uzavřel brankou L.Broulík (J.Udržal).

Vstup do druhé třetiny byl opět vydařený a po několika protiútocích soupeře jsme opět dokázali skórovat. (A.Borovička, asistence M.Kvapil). Tlak našeho týmu pokračoval, a tak branky postupně vstřelili J. Dušek, M. Boušek (D.Viščák), J.Udržal (T.Vaňous).

Do třetí třetiny jsme vstupovali s poměrně velkým brankovým náskokem a ani tak kluci ve své hře nepolevili. Dokonce M.Lána (A.Kulhavý) brzy zvýšil na rozdíl osmi branek. Následovala krátká přesilovka, která byla přerušena vyloučením J.Hlaváčka, a tak se počty na hřišti srovnali. Menši počet hráčů ani následné oslabení změnu stavu nepřinesly. Zanedlouho se však soupeři podařilo po závaru před brankářem vstřelit svůj gól. Poté hra pokračovala a možná vinou menší koncentrace soupeř přidal další branku. Ve 40. minutě zápasu došlo ke střídání brankáře vlivem zranění na ruce, což znemožnilo Š.Rozlívkovi zápas dochytat. I tento moment přispěl ke snížení koncentrace a toho soupeř využil ke vstřelení ještě dvou branek.

Vyloučení: 1:1, využití: 0:0

FbK Orlicko-Třebovsko A vs. FLORBAL VSETÍN
 4:7 (0:3, 1:1, 3:3)

Po prvním vítězství naši hráči nastoupili proti domácímu týmu ze Vsetína. Hra byla od začátku velmi dynamická a šance byli na obou stranách. Soupeřovi šance byly o něco více nebezpečné, ale v tomto případě zasáhl pokaždé náš brankář D. Šlezinger. To platilo až do času 6:38, kdy po přečíslení neměl šanci. Zanedlouho se bohužel opakovala podobná akce, kdy se našemu týmu nedařilo dostatečně obsazovat protihráče a efektivně zamezit křižným přihrávkám. První třetina tak tedy skončila rozdílem tří branek.

Během přestávky hráči dostali jasné pokyny, kterými se hlavně začali řídit a postupně došlo ke srovnání hry. Přispěla tomu i přesilovka, kterou využil D.Viščák. Následně byla tvrdá hra plná osobních soubojů zdobena šancemi na obou stranách, ale změně skóre někdy bránilo dobré blokování soupeře nebo také přímo konstrukce branky. Bohužel soupeř i v této třetině nevyšel naprázdno a vstřelil jednu branku. Druhá třetina tak přinesla vyrovnanou hru.

Toto pokračovalo ve třetí třetině, ale střelecky efektivní byl soupeř, který poměrně brzy vstřelil gól. To stačil záhy korigovat M.Kvapil (M. Lána). Toto skóre neplatilo dlouho a Vsetín odskočil na rozdíl pěti branek. Následoval timeout a opět porada, která zamezila dalším brankám. V závěru se dvakrát prosadil střelecky M. Kvapil. Jednou po akci s D. Viščákem a podruhé v přesilovce. Dokázal pak stav korigovat na konečných 4:7.

Vyloučení: 0:2; využití: 2:0

Hodnocení trenéra: „Klukům se vstup do nové soutěže a sezóny vcelku vydařil. Určitě si zkusili, že hrát lze zatím s kýmkoli, ale zároveň si potvrdili, že to nebude jednoduchá sezóna. Rozhodně se ale už těší na další turnaj a věří, že postoupí o koš výše.“