Související zápasy

Dorostenci B vyrazili do Hostinného

V neděli se vydali dorostenci B do Hostinného, kde nás čekali dva odlišné zápasy, s posledním a prvním týmem tabulky.

FBC SION - DDM Nová Generace vs. FbK Orlicko-Třebovsko B 1:10
(0:4, 1:2, 0:4)

Zápas proti poslednímu týmu v tabulce měl jednoznačný průběh. Měli jsme míček většinu času pod kontrolou a dost prostoru pro hru. Sion celou dobu bránil a vyhazoval míčky do brejků. Naši kluci předvedli spoustu pěkných akcí a více gólů jsme nedali jen kvůli nepřesnému zakončování. Nakonec nás může mrzet jen inkasovaný gól po naší chybě v rozehrávce.

Branky: 1:46 Vaňous (Vopařil), 3:32 Auxt (Kvapil), 4:54 Vaňous (Plašil P.), 9:38 Mareš, 15:26 Plašil P. (Kubíček), 19:55 Vaňous (Vopařil), 24:21 Marhold (Auxt), 25:21 Vaňous, 26:16 Plašil P. (Mareš), 27:28 Auxt (Kvapil)

vyloučení: 1:1, využití: 1:0

FbK Orlicko-Třebovsko B vs. Finance Novák FBK Jičín 4:2
(1:0, 0:0, 3:2)

K zápasu s prvním Jičínem jsme nastoupili s respektem. Jičín byl od začátku lepší a více času se hrálo na naší polovině. Statečně jsme odolávali a pomalu se osmělovali i dopředu. Jičín neproměnil spoustu šancí, když nás v brance jistil Dominik Šlesinger. Po jedné naší šanci jsme se střelou Filipa Mareše dostali v 10. minutě do vedení. To nám pomohlo a začali jsme se víc dostávat do šancí a mít více ze hry. Jičín se stále snažil vyrovnat a nepomohli mu ani 3 přesilovky, které nedokázal využít a my jsme drželi nadějný výsledek. Až 6 minut před koncem se po naší chybě v rozehrávce podařilo soupeři vyrovnat. To nás ale nepoložilo a o minutu později nás Ondra Plašil svou nekompromisní „šíbou“ do pravého horního rohu dostal zase do vedení. Jičín se snažil vyrovnat, ale my měli v brance Šlézu a navíc 2 minuty před koncem přidal Matyáš Kvapil uklidňující gól na 3:1. Jičín to nevzdal a drama pokračovalo, když se mu minutu před koncem podařilo, při hře bez brankáře, snížit na 3:2. Víc už jsme soupeři nedovolili a zápas jsme zakončili gólem Matyáše Kvapila do prázdné branky.

Branky: 9:47 Mareš (Plašil P.), 31:10 Plašil O., 33:52 Kvapil (Plašil O.), 35:59 Kvapil

vyloučení: 3:1; využití: 0:0

Hodnocení trenéra: „Sehráli jsme dva odlišné zápasy. V prvním jsme si mohli vyzkoušet pěkné kombinace a kluci si zastříleli. O to náročnější byl zápas s dosud neporaženým Jičínem. Zkusili jsme si, že můžeme hrát i s kvalitním soupeřem a svou bojovností, nasazením a s trochou štěstí jsme uštědřili Jičínu první porážku. Klukům chci poděkovat za nasazení a bojovnost a vydařený turnaj.“