Související zápasy

Dorostenci B a jejich poslední zápas a boj o třetí místo

Druhou dubnovou sobotu zavítal náš B tým dorostu do Rokytnice v Orlických horách, aby zde sehrál poslední florbalové utkání 3. ligy v sezóně 2022 - 2023.

Měli jsme odehrát dva zápasy. Ten první s FBC Letohrad Orel Orlice a ten druhý FBK Jičín. Jičín ovšem nedorazil a zápas s námi zkontumoval v náš prospěch.

FbK Orlicko-Třebovsko vs FBC Letohrad Orel Orlice 2:1

(1:1, 0:0, 1:0)

Zápas se hned od začátku vyvíjel dle našich představ. Byli jsme aktivnější tým, bohužel v čase 3:14 jsme inkasovali první gól. Náš tým to ovšem nepoložilo a stali jsme se ještě více nebezpeční před Letohradskou brankou. V polovině osmé minuty střídá naše první lajna a nastupuje naše druhá lajna. Míček si vzal Matěj Krčál a takticky se stáhl za naší branku, abychom v klidu dostřídali. Po výběhu z poza branky se tým Letohradu stáhl více ke své brance. Naši dva obránci Matěj Krčál a Matěj Moláček si párkrát přihráli, provedli překřížení obrany a Molis vystřelil ze střední vzdálenosti, kdy před brankou letící míček šikovně tečoval Ondřej Plašil. Srovnáváme na 1:1 v časech 7:48. Vstřelený gól nás ještě více povzbudil a od té chvíle jsme lepším týmem. Kombinační florbal zdobí několik tyčí a nějaké i to břevno, ale gól se nám vsítit nepodařilo.
První třetina skončila v počtu střel 12:3 v náš prospěch. Ve druhé třetině se hra trochu vyrovnala a přišly i dvě možnosti hrát přesilovou hru. Ani jednu se nám nepodařilo zužitkovat. Dominik Šlesinger alias "Šléza" předvedl několik bravurních zákroků a druhá třetina končí opět v náš prospěch ve střelách 6:4.Začala třetí třetina. Na plochu nastoupila druhá lajna. Hned po úvodní buly přebíráme opět aktivitu na hrací ploše. Letohrad se zmocňuje míčku a snaží se založit útok. Ondřej Plašil v dobrém návratu z útočné poloviny a v dobré obranné práci získává míček, který přihrává Krčimu, ten obíhá naši branku a uvolňuje dlouhým míčkem ještě na naši polovině Petra Plašila neboli Pextyho. Ten přebírá míček, obehrává protihráče a přihrává na střed Tomášovi Vaňousovi. Ten zbrkle nevystřelí, nýbrž se uvolní a krásně přihraje Molisovi. Ten střílí přes clonícího Ondru Plašila a gólman Letohradu nic nevidí. Míček zapadne do pravého dolního růžku Letohradské branky. Vedeme 2:1. Je škoda že nemáme kamerový záznam z téhle hezké rychlé a dobře provedené akce. Po vstřeleném gólu se hra přiostřila a Letohrad nám nedal nic zadarmo. Soupeř si v polovině 10 minuty třetí třetiny bere time-out. Hraje se rychlý, ale tvrdý florbal, který vyústí v naši přesilovku a bohužel i oslabení. Soupeř jde dvě a půl minuty před koncem hrací doby opět do oslabení a my si už výsledek pohlídali. Střely na branku v třetí třetině 5:5 a celkově jsme soupeře přestříleli 23:12.

Branky a asistence: Ondřej Plašil (Matěj Moláček), Matěj Moláček (Tomáš Vaňous)

Po tomto vítězství získáváme krásné třetí místo v 3 lize dorostenců skupiny 4. Slova trenéra R. Plašila: Závěrem bych chtěl poděkovat klukům za pěknou kombinační hru. Je vidět zlepšení celého týmu, kdy se naši kluci nebojí i ostřejších soubojů u mantinelu, ale i kombinační hry s mnoha přihrávkami. Celý tým hrál perfektně s fyzickým nasazením od začátku zápasu až do konce s velkou jistotou v brance v podání Dominika Šlesingera. Celá sezóna proběhla nad očekávání. Tým se měnil a byl doplňován hráči starších žáků, ale silné jádro stabilních dorostenců potvrdilo touhu získat celkové třetí místo, které si právem zaslouží. Hra byla po celou dobu spíše ozdobou této soutěže, kde jsme předváděli útočný a kombinační florbal. Díky kluci za celou sezónu, bylo to super.