Související zápasy

Dorostenci A zahájili první ligu doma

Hned druhý zářijový víkend patřil rozjezdu celostátních soutěží, a to znamenalo ostrý start také pro naše dorostence. Výhodou mělo být domácí prostředí haly Na Skále, kde je čekali dva soupeři, které zatím nepotkali.

FBK ORLICKO-TŘEBOVSKO vs FLORBAL JABLONEC 9:3
Krátce po prvním buly se soupeř zmocnil míčku a po 28 sekundách se mu podařilo z blízkosti vstřelit branku. Byla to na úvod studená sprcha a kluci museli hned dotahovat. Postupně se zlepšovali ve všech herních činnostech a k vyrovnání došlo v šesté minutě Borek (Vaňous). Hra byla vyrovnaná, ale do vedení šel opět soupeř v 11-té minutě. Vyrovnanou hru první třetiny potvrdil srovnáním Filip (Kvapil). Druhá třetina byla z naší strany aktivnější a poměrně rychle se podařilo vstřelit 2 branky, Borek (Vaňous), kde na 4:2 zakončil Kvapil z trestného střílení. To nás nakoplo a druhou třetinu uzavřel brankově Filip(Vaňous). Třetí třetinu soupeř zvýšil tlak na naši rozehru a znamenalo to snížení. Kluci ale využili oslabení ve svůj prospěch a z brejku zvýšil Kvapil (Boušek). Ve zbytku utkání už jsme soupeři příliš nedovolili a postupně se prosadili Borek (Kvapil), Filip (Vaňous) a Plašil (Vaňous). Zápas skončil 9:3.

branky a asistence: 05:08 Erik Borek (Tomáš Vaňous), 12:18 Sebastian Filip (Matyáš Kvapil), 17:07 Erik Borek (Tomáš Vaňous), 21:33 Matyáš Kvapil, 26:04 Sebastian Filip (Tomáš Vaňous), 31:36 Matyáš Kvapil (Marek Boušek), 36:22 Erik Borek (Matyáš Kvapil), 37:44 Sebastian Filip (Tomáš Vaňous), 44:50 Ondřej Plašil (Tomáš Vaňous)

FBK ORLICKO-TŘEBOVSEKO vs T.K.S. TJ TURNOV
Opět se jednalo o neznámého soupeře, a tak začalo počáteční oťukávání. Míček jsme měli více v držení my a v 9-té minutě nás poslal do vedení Kvapil z trestného střílení, které si vybojoval svojí aktivitou. Bohužel se nám nepodařilo proměnit více našich šancí a naopak statečně bránil těsné vedení brankář Rozlívka. Druhá třetina přinesla přesilovku, která byla sehraná poměrně dobře, ale bez vstřelené branky. Naopak se soupeři šťastnou tečí podařilo vyrovnat. Na to odpověděl Kvapil přesnou trefou ze vzduchu po nahrávce z poza branky Duška. Bohužel přišla opět teč po vzdálenější střele a srovnání. Soupeř navíc zakončil druhou třetinu další brankou po dvou dorážkách, které jsme mu dovolili. Třetí třetina opět přinesla přesilovku a byla velmi podobná té předchozí. Bohužel bez proměnění. Srovnání pak zařídil Dušek (Vaňous). Vyrovnané skóre dlouho nevydrželo a soupeř opět po slepenější akci vedl. Naši kluci se prali o každý míček, do šancí se dostal Boušek a břevno nastřelil Filip. Závěr nedohrává Kvapil a navíc jsme hráli oslabení. I vněm jsme se pokoušeli o srovnání, ale v parném sobotním podvečeru už zvolna docházely síly. Druhý domácí zápas tedy končí prohrou 3:5.

branky a asistence: 08:57 Matyáš Kvapil, 26:03 Matyáš Kvapil (Jakub Dušek), 35:55 Jakub Dušek (Tomáš Vaňous)

Hodnocení trenéra: Úvodní turnaj přinesl především velkou porci zkušeností pro náš tým v tom, že přišli kluci ze starších žáků a poprvé zažili kvalitní dorosteneckou soutěž. Vstup zvládli dobře. Opět nás lehce brzdila koncovka a pak i oslabení o zraněné nebo nemocné hráče, kteří určitě naskočí do dalších kol. Děkuji všem klukům, že to zvládli v náročných podmínkách a bojovali o každý míček. Už vyhlížíme turnaj za 14 dnů v Praze na Chodově, kde se popereme o postup.