Související zápasy

Dorostenci A ukončili základní část sezony dvěma výhrami

Dorostenci A úspěšně ukončili základní část a míří do play-off

Poslední dvě utkání jsme odehráli v domácím prostředí a diváky i sebe jsme potěšili vítězstvími 12:3 nad Slováckem a 6:4 nad Českým Těšínem. Dobře jsme se tak naladili na první kolo play off, které odehrajeme 11. a 12. března proti Vsetínu.

FbK Orlicko-Třebovsko vs FBC SLOVÁCKO 12:3

(2:1, 2:1, 8:1)

V prvním utkání se opět představil soupeř FBC Slovácko, který chtěl odplatit minulou vysokou prohru. První třetina sice skončila 2:1 v náš prospěch, ale soupeř velmi kvalitně bránil a nedařilo se nám odskočit na větší rozdíl. Druhá třetina pak přinesla celkem tři branky, ale zápas byl stále otevřený. Rozhodující okamžik přišel s vyloučením domácího hráče. Soupeř se snažil dohnat brankové manko, a při dvouminutovém vyloučení jsme soupeři nastříleli 4 branky, což se opravdu jen tak nevidí. Tím bylo rozhodnuto a kluci vybojovali vítězství 12:3.

Branky a asistence: 05:35 Daniel Viščák (Tomáš Vopařil), 11:49 Lukáš Broulík (Matěj Šmétka), 15:59 Matěj Lána, 29:06 Daniel Viščák (Aleš Kulhavý), 30:36 Jakub Šmíd (Marek Boušek), 37:33 Daniel Viščák (Matěj Krčál), 39:13 Jakub Hlaváček (Marek Boušek), 39:30 Matěj Lána (Jakub Hlaváček), 40:08 Matěj Šmétka, 40:41 Jakub Šmíd (Jakub Hlaváček), 41:39 Adam Borovička (Matěj Šmétka), 44:39 Matěj Lána

FbK Orlicko-Třebovsko vs FBC GYMNÁZIUM Český Těšín 6:4

(2:1, 0:3, 4:0)

Soupeř z Těšína nám dal zabrat ještě víc. Kluci šli sice celkem brzy do dvoubrankového vedení, ale soupeř je známý svými breaky, které dokáže proměnit. Tak postupně zápas otočil do stavu 2:4. Druhá třetina byla dokonce vyrovnaná na střely a nám se nedařilo úplně prorazit sevřenou obranu hostů. Ve hře se nedařila spousta věcí, o které se na tréninku snažíme. Vyrovnání dvěma během 4 sekund góly Matěje Šmétky a Matyáše Kvapila zápas zlomilo. Obrat pak dokonal vítězným gólem Jony Ludvíček, který si trpělivě počkal se svým prvním gólem sezony na tu správnou chvíli.

Branky a asistence: 02:30 Matěj Lána (Adam Borovička), 03:38 Jakub Šmíd (Daniel Viščák), 39:09 Matěj Šmétka (Marek Boušek), 39:13 Matyáš Kvapil, 41:15 Jonáš Ludvíček (Adam Borovička), 44:45 Matěj Šmétka

Kluci zase ukázali, že v dobré vzájemné atmosféře si užili celou prvoligovou sezónu Společně pak překvapili svého trenéra Martina Šmída poděkováním a oceněním energie, času a 100% nasazení pro jejich tým.