OTOlomouc
11:2(2:0,7:2,2:0)
ne 9. 10. 2022 16:30 @ SH SŠP Rooseveltova Olomouc, 1. liga dorostenců, 8. kolo

Dorostenci „A“ poprvé ve druhém koši

V neděli se dorostenci „A“ vydali do Olomouce. Čekal nás velice těžký turnaj, protože nám chybělo pět hráčů ze základní sestavy. Jak se kluci s tímto handicapem vyrovnali?

Florbal Vsetín vs. FbK Orlicko-Třebovsko A 15:2
(3:0,7:2,5:0)

Se Vsetínem nás čekalo už třetí letošní utkání. Vzájemná bilance byla 1:1, tak oba týmy chtěly z tohoto duelu vyjít vítězně. Věděli jsme, že to bude těžké, ale nikdo netušil, že to bude až tak katastrofální. Kluci měli od první minuty před soupeřem velké obavy a nechali ho tvořit hru. Je pravda že Vsetínu vyšlo vše, na co sáhli a nám se vůbec nedařilo dostat do zápasu. Soupeř zaslouženě vyhrál.

Branky: 23:02 Šmíd (Kvapil), 29:25 Viščák (Lána)

Vyloučení: 3:2; využití: 2:0

FbK Orlicko-Třebovsko vs. FBS Olomouc 11:2
(2:0, 7:2, 2:0)

Do tohoto zápasu jsme šli s odhodláním nechat na palubovce všechno a odejít s vítězstvím. Od první minuty jsme domácím dávali najevo, že pány na hřišti jsme my. Po první vstřelené brance z čepele Dana Viščáka z týmu spadla tíha první prohry a nastartoval se střelecký maraton. Zejména se střelecky dařilo Matějovi Lánovi, který si vysloužil nejen pochvalu, ale i čest obstarat pro svůj tým sladkou pochutinu z jeho repertoáru. Úspěšně se do týmu zařadil náš benjamínek Matěj Šmétka, který svou první trefou za dorostence také získal možnost pohostit náš tým sladkým pokrmem.

Branky: 7:26 Viščák (Lána), 14:06 Lána (Viščák), 21:01 Lána, 21:26 Kvapil (Viščák), 23:32 Šmétka, 26:09 Lána (Viščák), 28:31 Viščák (Kvapil), 29:15 Vaňous (Krčál), 32:25 Lána (Kvapil), 35:28 Kvapil (Prokop)

Vyloučení: 1:1; využití: 1:0

Hodnocení trenéra: „K prvnímu zápasu jsme nastoupili s moc velkým respektem k soupeři, což vedlo k debaklu. S Olomoucí si kluci s chutí zastříleli a zaslouženě vyhráli. Co mě trápí nejvíce je velká absence. Zápas se Vsetínem ukázal, že pokud chceme hrát o vyšší příčky, tak v tomto počtu to nelze. Děkuji Milanovi Kvapilovi za super servis během celého turnaje.“

Hodnocení hráčů: Matyáš Kvapil a Lukáš Broulík