Související zápasy

FbK Orlicko-Třebovsko

Dorostenci „A“ poprvé před domácím publikem

V sobotu jsme poprvé v letošní sezoně nastoupili na domácí palubovce. Všichni jsme byli natěšeni předvést se před plnou tribunou a ukázat se v nejlepším světle. To se nám i podařilo.

FbK Orlicko-Třebovsko A vs. PANTHERS OTROKOVICE 6:5
(2:0,2:2,2:3)

Na úvod jsme se střetli s týmem z Otrokovic. Byl to první vzájemný duel, tak ani jedna strana nevěděla co od soupeře čekat.

Od začátku jsme byli aktivnější a dostávali jsme se do slibných šancí. Ve čtvrté minutě Matěj Lána zachytil rozehrávku soupeře a z úhlu nekompromisně zavěsil pod horní tyčku. Dále jsme pokračovali v tlaku, který vyústil krásnou kombinací Adama Borovičky s Kubou Šmídem, kdy druhý jmenovaný, dostal krásně „namazáno“ na osu a bylo to 2:0.

Do druhé třetiny jsme vstoupili s jasnými instrukcemi – nepolevovat a náskok navýšit. To se podařilo Sebastianu Filipovi, když po přihrávce od Dana Viščáka nedal hostujícímu brankáři šanci. Hned poté zafungovala spolupráce dua TV. Tom Vopařil přihrává Tomovi Vaňousovi a je to 4:0. Poté si naše obrana vybírá oddechový čas a hosté se během dvou minut přibližují na dvě branky.

Na začátku třetí třetiny nám Otrokovice nabídli přesilovou hru za špatné střídání. Trochu jsme se obávali, abychom nepokračovali v trendu, že přesilovka je naše oslabení. Poprvé v sezoně se nám podařila, i když nebyla završena brankou. V 36. minutě jsme zase odskočili o tři branky, když Matyáš Kvapil nachytal nepozorného brankáře z poza brány. Už se zdálo být vše vyřešeno, ale soupeři se podařilo během 7 vteřin přiblížit na rozdíl jednoho gólu. Po další minutě a půl otrokovičtí dokázali z rychlého brejku srovnat a drama bylo na světě. Ale my jsme se nevzdali a chtěli strhnout zápas na svou stranu. To se podařilo 5 minut před závěrečným hvizdem Matyášovi Kvapilovi, když podruhé nachytal hostujícího brankáře z poza brány.

Branky a asistence: 4. Matěj Lána, 13. Jakub Šmíd (Borovička), 19. Sebastian Filip (Viščák), 20. Tomáš Vaňous (Vopařil), 36. Matyáš Kvapil (Borovička), 40. Matyáš Kvapil (Borovička)

vyloučení: 0:1; využití: 0:0

FBC GYMNÁZIUM Český Těšín vs. FbK Orlicko-Třebovsko A 2:9
(0:3, 1:3, 1:3)

Tento zápas jsme nechtěli podcenit jako předcházející vzájemné utkání. Šli jsme si za svým cílem získat další výhru. Hned v úvodu se prosadil v přesilové hře Matyáš Kvapil a otevřel skóre. Zanedlouho se opět prosadil Matyáš, když svým důrazem zakončil nahození Adama Borovičky. Na konci třetiny si své role tito dva hráči prohodili a Adam navýšil na 3:0.

Na začátku druhé patnáctiminutovky se opět prosadil Adam Borovička, když se nemýlil z krosové nahrávky Kuby Šmída. Poté soupeř využil naše špatné střídání, ale na to jsme hned odpověděli v přesilovce z hole Dana Viščáka a důrazem před brankou Matyáše Kvapila.

Na začátku třetí třetiny Těšín využil přesilovou hru, ale ani tímto okamžikem jsme se nenechali rozhodit a postupně jsme navyšovali náskok po brankách Toma Vopařila, Ály Kulhavého a Séby Filipa až na konečných 9:2

Branky a asistence: 3. Matyáš Kvapil (Kulhavý), 5. Matyáš Kvapil (Borovička), 14. Adam Borovička (Kvapil), 18. Adam Borovička (Šmíd), 21. Daniel Viščák (Filip), 23. Matyáš Kvapil (Kulhavý), 34. Tomáš Vopařil (Vaňous), 37. Aleš Kulhavý (Šmíd), 37. Sebastian Filip (Vaňous)

vyloučení: 6:2; využití: 1:3;

Hodnocení trenéra: Odehráli jsme dvě dobrá utkání. Těší mě, že se konečně prosazujeme i v přesilovkách. Všichni mají velkou pochvalu za předvedený výkon a nasazení. Věřím, že se nám bude dále dařit a dostaneme se příští týden mezi nejlepší pětici skupiny D.