so 16. 9. 2023 18:00 @ SH Skalka Česká Třebová, Divize, 2. kolo

Bojovný výkon body nepřinesl. Muži A prohráli se Žďárem

Muži A odehráli první domácí zápas nové sezony

FbK Orlicko-Třebovsko vs Hippos Žďár nad Sázavou 6:7

Ani ve druhém kole florbalové divizní soutěže skupiny D ale na body nedosáhly. Sobotní strhující utkání s Hippos Ždárem nad Sázavou ztratil mužský tým až v samotném závěru 6:7. Domácím se nepovedlo hned první střídání, kdy na hřišti zůstalo šest hráčů v modrobílých dresech. Hosté přesilovou hru využili a ujali se vedení 0:1. Ve 13. minutě se taktéž v početní výhodě po rychlé kombinaci trefil k tyči Patrik Jurco a snížil na 1:2. Jenže zbytek úvodní třetiny patřil spíše hostujícímu týmu, který odskočil o další dvě branky na 1:4. Poslední slovo měl ale Jurco, který svým druhým gólem určil stav po prvních dvaceti minutách na 2:4. Zkraje druhé části se poprvé za domácí mužský tým prosadilo bratrské duo. Jakub Šmíd nahrával, Vojtěch Šmíd jako obvykle skóroval. Ve druhé části viděli diváci kromě fantastických zákroků Jonáše Marka již pouze jeden gól. O něj se postaral Vaněk svižnou ranou pod horní tyč. Orlicko-Třebovsko tak do šaten odcházelo spokojenější za stavu 4:5.Aktivitu v závěrečné periodě si obě mužstva rozdělila. Na hřiště vlítli aktivněji domácí hráči, kteří díky spolupráci bratrů vyrovnali už po 14 vteřinách hry. Tentokrát však nahrával Vojtěch a z prvního gólu v dospělém florbale se radoval mladší Jakub. Domácí dobře napadali hostující rozehrávku, čehož využil Jurco a svým třetím gólem poslal domácí poprvé do vedení 6:5. Hosté měli následně problémy s trpělivou hrou OT podpořenou skvělým Markem v bráně. Nakonec ale během dvaceti vteřin našli způsob, jak se prosadit a překlopili vývoj utkání zpět na svoji stranu. OT hra bez brankáře nevyšla a před svými fanoušky padlo 6:7. Orlicko-Třebovsko tak nadále zůstává bez bodu na předposledním místě tabulky. Změnit se to pokusí již tuto sobotu v Předměřicích, kde je v souboji o první body přivítá klub FBŠ Všestary.

Branky: 12:16 Patrik Jurco, 19:26 Patrik Jurco, 23:21 Vojtěch Šmíd, 33:11 Tadeáš Vaněk, 40:14 Jakub Šmíd, 49:09 Patrik Jurco