3. liga zahájena

V neděli 25.9.2022 vyrazili naši dorostenci do Rtyně v Podkrkonoší. Tato soutěž je pro nás nová, a tak jsme přesně nevěděli, co nás čeká. Některé soupeře známe z ligy starších žáků, kde je předpoklad, že se kluci posunují dle věku.

FbK Orlicko-Třebovsko B vs. FBK Draci Hořice 9:1
(5:0, 3:0, 1:1)

Kluci byli už na zahájení správně nažhaveni a po rozcvičce přišlo úvodní buly. Nikdo nechtěl nechat nic náhodě, a tak hned od začátku byl míček většinou v našem držení. Tento úvodní tlak vyústil ve třetí minutě v branku J.Auxta. Náš tlak pokračoval a jedna akce střídala druhou. Během následujících minut pasly postupně další čtyři branky. Postupně skórovali T. Vopařil (M.Prokop), J. Auxt (O. Plašil), P. Marhold (J. Auxt), M.Prokop (T6. Vopařil). Tak skončila první třetina.

Druhá část byla zahájena v podobném duchu. Nejdříve jsme přečkali oslabení (T. Štarha za sekání), ale brzy po návratu jsme navýšili stav gólem J. Auxta (F. Mareš) a zanedlouho proměnil svoji krásnou střelu o břevno také M. Prokop. Sice se nám nepodařilo využít přesilovku, ale další branka přišla krátce při hřa v plném počtu. Tento gól byl ozdoben bratrskou kombinací O. Plašil (P. Plašil)

Do třetí části šli kluci s vědomím, že je to ještě dlouhý zápas, protože hrací doba je právě ta největší změna při přechodu mezi kategoriemi. Důležité je dodat, že tým ve Rtyni byl doplněn o část starších žáků, kteří to brali jako přípravu na zahájení svých soutěží. Ve třetí části byla škoda, že jsme chvíli ztratili koncentraci při bránění a soupeř tak vstřelil svůj jediný gól. Závěrečné slovo měl ale náš tým, kdy měl T.Vopařil zastavil stav na 9:1

Vyloučení: 2:1, využití: 0:0

FbK Orlicko-Třebovsko vs. FBC Dobré 7:8
(3:5, 4:1, 1:2)

Do tohoto zápasu jsme nastoupili s drobnou změnou. Branku hájil starší žák P. Marek a Š. Rozlívka se rozhodl zkusit roli hráče. Hned od začátku byla hra velmi rychlá a akce soupeře nám v obrané části dělaly starosti. Navíc jsme byli brzy oslabeni vlivem špatného střídání. Soupeř tuto přesilovku celkem brzy proměnil, ale vyrovnání za 7 sekund zařídil M. Prokop. Následovala přelévaná, ale nedůraz před naší bránou znamenal postupné odskočení soupeře o tři branky. Nám se podařilo snížit brankou našeho nejmladšího hráče P. Plašila (T. Štarha), ale následující oslabení znamenalo další obdrženou branku. Stav 3:5 korigoval J. Kubíček za asistence brankáře P. Marka.

Do druhé třetiny jsme nastupovali s pokyny chránit více předbrankový prostor. Hráči si to sice vzali za své, ale přesto přišel ještě jeden gól. Po něm kluci zahájili postupný obrat a brankami T. Štarhy (P. Plašil), M.Prokopa (T. Vopařil), M. Prokopa (J. Auxt) a T. Vopařila (J. Kubíček) šli do jednobrankového vedení. Na stavu nezměnila ani hra 4:4.

Do poslední třetiny jsme vstoupili opět aktivně a vedením, o které jsme přišli po proměněném trestném nájezdu, který byl vlivem postavení našeho nyní hráče Š. Rozlívky v brankovišti. Tak se začínalo opět od začátku. Bohužel zanedlouho přišlo opět oslabení a proměněná přesilovka. Naši kluci následně měli velkou spoustu šancí, ale jejich neproměnění nás na konci mrzelo.

Vyloučení: 5:1; využití: 0:3

Hodnocení trenéra:  „Klukům se vstup do nové soutěže a sezóny vydařil. Hra proti Hořicím měla všechny prvky, které pilně trénujeme a je škoda, že jsme nedotáhli obrat s FBC Dobré. Je fajn, že i starší žáci si zkusili, že mohou hrát se staršími kamarády a budou nás pravidelně doplňovat. “