Související zápasy

3. liga dorostenců ve Rtyni

Druhou adventní neděli zavítal B tým dorostu do Rtyně v Podkrkonoší ,aby zde sehrál další dvě florbalová utkání třetí ligy.

Čekala je porce dvou zápasů. Ten první s domácími Orli a druhý s FBC Letohrad Orel Orlice. Sestavu nám zdecimovala marodka a my vyráželi v počtu pouze devíti hráčů, ale s jistotou v zádech v podání Dominika Šlesingera.

FbK Orlicko-Třebovsko B vs. Orel Rtyně v Podkrkonošší 7:5
(1:2, 4:0, 2:3)

První zápas se hned od začátku nevyvíjel dle našich představ. Hned v čase 0:28 jsme již inkasovali první gól. V polovině páté minuty se nám podařilo vyrovnat po akci Jana Auxta, kdy následně Lukáš Broulík skóroval. Neuběhla ani minuta hry a my opět prohrávali. Ve druhé třetině se nám podařilo zlepšit hru a otočit výsledek z 1:2 na 5:2. Následovala třetí třetina a my šli do hry s pěkným náskokem. Náš tým hrál pěkný florbal ze zajištěné obrany. Naši obránci sehráli pár pěkných akcí, ale k dalšímu gólu to nevedlo. Naše černá chvilka přišla v 32. minutě hry, kdy za minutu a půl jsme inkasovali tři góly po fatálních chybách při rozehrávce ve středním pásmu. V tu chvíli jsme se začali bát o výsledek. Ale každý tým má svého kapitána a my máme Honzu Auxta, který v 36. minutě nekompromisně zavěsil do pravé šibenice, a tato střela již srazila soupeře na kolena. My nakonec zvítězili 7:5. Střely na branku 17:15.

Branky a asistence: 04:46 Lukáš Broulík (Jan Auxt), 15:11 Lukáš Broulík (Jan Auxt), 15:40 Lukáš Broulík (bez asistence), 16:22 Jakub Hlaváček (Petr Plašil), 23:23 Tomáš Pohanka, 27:01 Tomáš Vopařil (Tomáš Pohanka), 35:08 Jan Auxt

FbK Orlicko-Třebovsko B vs. FBC LETOHRAD Orel Orlice 0:3

(0:0, 0:1, 0:2)

Ke druhému zápasu jsme nastoupili v optimistické náladě posílení výhrou nad prvním soupeřem. Hrál se pohledný zápas a my jsme byli ti, kteří převážně drželi míček na svých florbalkách. První třetina končí za stavu 0:0. Ve druhé třetině jsme to byli opět my, kdo tvořil hru a z našich rychlých výpadů přišel i první faul. Rozhodčí nařídil trestné střílení. Běžela teprve druhá minuta, druhé třetiny zápasu a jako aktér byl vybrán Jakub Hlaváček. Trestné střílení se mu povedlo, a když už byl gólman Letohradu překonán, pomohla mu spojnice tyčí a skóre zůstalo na stavu 0:0. Hra byla stále vyrovnaná až do poloviny 15. minuty, kdy jsme při standartce soupeři nepokryli všechny hráče před naši brankou a dostali první gól. Druhá třetina tak skončila 0:1. Třetí třetina byla od začátku v naší režii, ale nedařilo se nám skórovat. Přišla opět standartka soupeře, která byla sehraná jako přes kopírák. Nepokrytí všech protihráčů a my obdrželi druhý gól. Stejná chyba a nám se již nepodařilo, tak kvalitního soupeře, jako je Letohrad, překonat. V naši snaze vstřelit alespoň jeden gól, se dostal soupeř do samostatného úniku a stav se posunul na 0:3. Tímto poměrem i zápas skončil.

Hodnocení trenéra: „Závěrem bych chtěl poděkovat klukům za pěknou kombinační hru v prvním i druhém utkání. Naši tři obránci Jakub Hlaváček, Lukáš Broulík a Martin Pohanka odehráli obě utkání s naprostým přehledem ve hře. Pěknou hru ale předváděli i ostatní hráči a vše si jistil v brance Dominik Šlesinger. Kluci si vyzkoušeli také zápas, kde tlačili, ale nebyli tak efektivní v koncovce a nedokázali tak úsilí proměnit ve vítězství. Ještě jednou díky.“